Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

NVA direktore: Kolektīvās atlaišanas visvairāk plānotas Rīgā un Pierīgā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kolektīvās atlaišanas pieteikumus saņem no ļoti plaša nozaru loka, intervijā aģentūrai LETA atzina NVA direktore Evita Simsone. Viņa arī norādīja, ka 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā.

"Diemžēl nozaru loks ir diezgan plašs - ir administratīvo un apkalpojošo dienestu darbība, apstrādes rūpniecība, atkritumu apsaimniekošana, izmitināšana un ēdināšana, māksla un izklaide, mežsaimniecība, operācijas ar nekustamo īpašumu, profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi, arī transporta un uzglabāšanas nozare, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība," sacīja Simsone.

Tāpat Simsone minēja, ka līdz marta beigām par kolektīvo atlaišanu kopumā bija paziņojuši 19 darba devēji par 3258 darbinieku plānoto atlaišanu.

Taču, ņemot vērā, ka darba devēji atlaišanu plāno mēneša laikā vai pēc mēneša, lielākās darbinieku atbrīvošanas, pamatojoties uz kolektīvās atlaišanas paziņojumiem, varētu notikt pēc 14.aprīļa.

Savukārt martā reģistrēto bezdarbnieku skaits, pēc Simsones teiktā, vēl neliecina ne par ko ārkārtēju. "Tā vēl joprojām ir normāla darba tirgus kustība, un iemesli šobrīd vēl ir visdažādākie. Tā ir standarta situācija, un mēs vēl nevaram runāt par tiešu krīzes seku ietekmi," pauda Simsone.

Viņa stāstīja, ka pagaidām joprojām ir arī pietiekami daudz reģistrēto brīvo darbavietu, un NVA jau tūlīt atbrīvotajiem cilvēkiem var piedāvāt jaunas darba iespējas. 

"Tomēr nesalīdzināmi sarežģītāka ir situācija, ja mēs runājam tieši par airBaltic. Iespējams, lai atrastu darbu tieši ar aviāciju saistītā jomā, būs jāgaida, līdz atjaunojas airBaltic darbība, vai arī jāmeklē darbs ārvalstīs. Tādām profesijām kā stjuarti, piloti mums šobrīd nav ko piedāvāt," atzina Simsone.

Viņa atzina, ka arī darba tirgū kopumā ļoti daudz kas būs atkarīgs no tā, cik ilgs būs ārkārtējās situācijas periods un cik ātri varēs atsākties normāla kustība ekonomikā.

NVA vadītāja arī pieļāva, ka darbinieku atlaišanu varētu samazināt valdības lēmums atļaut dīkstāves pabalstu izmantot visu nozaru uzņēmumiem.

"Mēs arī ļoti aicinām izvērtēt visas iespējas, ko pašlaik piedāvā valsts, un pēc iespējas uzņēmumos saglabāt darbību un darbiniekus. Mēs joprojām esam gaidīšanas režīmā un nezinām, cik ilga būs šī krīze, bet ceram, ka darbību varēs atsākt pēc iespējas vairāk uzņēmumu. Dīkstāves pabalsti ir laba iespēja, kā neatbrīvot darbiniekus un nogaidīt," teica Simsone. 

Viņa arī noliedza, ka uzņēmumi masveidā sāktu atsaukt iepriekš pieteiktās vakances uz brīvajām darba vietām. 

"Martā ir redzams zināms vakanču skaita samazinājums, bet šis skaits joprojām ir ievērojams - vairāk nekā 27 000 reģistrētu brīvo darbavietu. Turklāt ir nozares, kuras arī šajā situācijā aktīvi meklē jaunas darba rokas. Meklē transporta nozare, būvniecība, IT joma, un tur arī primāri ir iespējams nodrošināt darbu attālināti," stāstīja Simsone.

Jau vēstīts, ka Latvijā šogad februāra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā mēnesi iepriekš.

2020.gada februāra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 58 247 bezdarbnieki, kas ir par 585 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 58 832 bezdarbnieki.

Top komentāri

Baiļu vīruss ir iesēts galvās
B
un C-19 pret to ir tīrais sīkums
prokurors Vioriks
p
Nevis pierīga, bet Piejūrmala
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Atpakaļ uz laukiem, pie kapļiem lāpstām un mēslu dakšām!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Vēsi no abām pusēm(26)

Tālajos padomju okupācijas gados trimdas latvietis, jo īpaši no to dzimtenes tautiešu puses, kuriem šādu radu ārzemēs nebija, tika uzlūkots ja ne kā pārcilvēks, tad vismaz kā laimes krekliņā dzimi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas