Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Nodarbinātības valsts aģentūra

Piemēroties mainīgajai pasaulei

Pusei jeb 50% darbavietu pastāv risks, ka tās tuvākajos gados būtiski mainīsies vai novecos, līdz ar ko tajās strādājošajiem būs nepieciešama pārkvalifikācija, prognozēts 2020. gada Pasaules Ekonomikas foruma pētījumā. Lai iedzīvotāji un uzņēmēji būtu informēti par nākotnes darba tirgus tendencēm, jau drīzumā būs pieejama Ekonomikas ministrijas (EM) un Nodarbinātības valsts aģentūras izstrādātā platforma, kas atspoguļos darba tirgus prognozes, nozaru attīstības tendences un nākotnē pieprasītās profesijas.

NVA un Google piedāvā bez maksas apgūt aktuālo

Lai atbalstītu darba ņēmējus, kuri Covid-19 pandēmijas dēļ ir zaudējuši vai var zaudēt darbu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un uzņēmums Google NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, reģistrētajiem darba meklētājiem, kā arī bezdarba riskam pakļautām personām piedāvās iespēju bez maksas tiešsaistē apgūt vai pilnveidot darba tirgū pieprasītās digitālās prasmes.

NVA: Latvijā pieaug ilgstošo bezdarbnieku skaits

Latvijā pieaug ilgstošo bezdarbnieku jeb iedzīvotāju, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Klientu apkalpošanas vadības un attīstības nodaļas vecākais eksperts Andris Maskaļovs.

Konkurence ir augusi

Lai arī pērn bezdarba līmenis Latvijā nedaudz palielinājās, Covid-19 pandēmijas otrā viļņa ietekme uz kopējiem bezdarba rādītājiem pagaidām nav jūtama, intervijā aģentūrai LETA pagājušajā nedēļā norādīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone, piebilstot, ka tas gan lielā mērā saistīts ar uzņēmējiem pieejamajiem atbalsta pasākumiem.

NVA: Brīvo darba vietu skaits pērn Latvijā samazinājās divas reizes

Pagājušajā gadā brīvo darba vietu skaits līdz ar Covid-19 krīzi Latvijā samazinājās divas reizes - no apmēram 30 000 gada sākumā līdz 14 500 gada beigās, intervijā aģentūrai LETA sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

NVA strādā ar pilnu jaudu

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā 2020. gada 31. decembrī bija 7,7%, kas, ņemot vērā ārkārtas situāciju un Covid-19 diktētos ierobežojumus, nav slikts rādītājs. Salīdzinājumam, 2019. gada 31. decembrī reģistrētais bezdarba līmenis bija 6,2%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati.

Mazinās jauno bezdarbnieku skaits

Covid-19 radītās krīzes iespaidā vislielākais jaunreģistrēto bezdarbnieku skaits šogad bija martā un aprīlī, tomēr augustā to skaits jau pietuvojās gada sākuma rādītājiem, turklāt tiek novērotas arī citas pozitīvas darba tirgus tendences, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide