Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Olaines cietumā līdz 22.novembrim nosaka karantīnu

Olaines cietumā 11 ieslodzītie un četri darbinieki ir inficējušies ar Covid-19, tāpēc tajā līdz 22.novembrim noteikta karantīna, informēja Ieslodzījuma vietu pārvalde.

Testēšanas rezultātā ieslodzījuma vietās ir konstatēti kopumā 30 ieslodzīto inficēšanās gadījumi ar Covid-19, kā arī 25 inficēšanās gadījumi nodarbināto vidū.

Visi ieslodzītie ar Covid-19 infekciju esot bez simptomiem vai ar vieglu slimības gaitu, tāpēc ir izolēti ieslodzījuma vietās atsevišķās karantīnas zonās. Uz Olaines cietumā izveidoto Latvijas cietumu slimnīcas Covid-19 nodaļu tiek pārvesti ieslodzītie smagas vai vidēji smagas saslimšanas gadījumā.

Gan Olaines cietumā, gan citās ieslodzījuma vietās atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem tiek turpināta personāla un ieslodzīto testēšana, kontaktpersonu apzināšana un epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošana, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanās draudus.

Karantīnas laikā ir nolemts pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē.

Komersantu pārstāvjiem ir ļauts piegādāt preces un sniegt pakalpojumus tikai ieslodzījuma vietas pamatfunkciju nodrošināšanai. Tāpat atļauts turpināt remontdarbus tikai tiem komersantu pārstāvjiem, ar kuriem ir noslēgti līgumi.

Karantīnas laikā tiek pārtraukta ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu un ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju. Tāpat ir pārtraukta ieslodzīto personu dokumentu izgatavošana.

Karantīnas režīms paredz pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Latvijas Cietumu slimnīcu Olaines cietumā un atpakaļ. Karantīnas laikā ir pārtraukta ieslodzīto pārvešana uz ārstniecības iestādēm ārpus ieslodzījuma vietas veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, kā arī ir pārtraukta ieslodzīto konvojēšana uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Kopumā Ieslodzījuma vietu pārvaldē vakcinēti ap 90% nodarbināto un ap 54% ieslodzīto.

Jau vēstīts, ka arī Valmieras cietumā Covid-19 saslimšanas dēļ līdz 12.novembrim izsludināta karantīna.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas