Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pagājušā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena samazinājās par 27%

Pagājušā nedēļā Latvijā vidējā elektroenerģijas cena samazinājusies par 27% līdz 32,98 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS Latvenergo.

Savukārt Lietuvā vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 28% līdz 32,48 eiro par MWh, un Igaunijā -par 29% līdz 32,19 eiro par MWh. Baltijā elektroenerģijas cenu ietekmēja jaudu plūsmas no Somijas un Zviedrijas.

Nord Pool nedēļas vidējā sistēmas cena bija 1,84 eiro par MWh, un tā ir zemākā šajā gadā, to noteica zemas elektroenerģijas cenas Norvēģijas tirdzniecības apgabalos. Galvenie iemesli bija siltie laikapstākļi, kas veicināja ūdens rezervuāru aizpildījuma pieaugumu, kā arī par 36% augstāka vēju staciju izstrāde.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 6405 gigavatstundām (GWh), un izstrādes apjomi pieauga līdz 6508 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 5% līdz 463 GWh. Igaunijā patēriņš pieauga par 10% līdz 128 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā patēriņš bija bez būtiskām izmaiņām - 212 GWh, bet Latvijā patēriņš pieauga par 7% līdz 123 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 23% līdz 228 GWh, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 44% līdz 62 GWh, Igaunijā ražošanas apjomi samazinājās par 29% līdz 62 GWh, savukārt Lietuvā pieauga par 5% līdz 104 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 51%, Igaunijā 49%, Lietuvā 49%, bet Baltijas valstīs kopā pagājušajā nedēļā tika saražoti 49% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Top komentāri

Pareizaisjautājums
P
Vai OIK skaitītājs saplīsa?
Vidējā temperatura
V
Ar skaitļiem var spēlēties dažādi var mērīt vidējo. Bet var arī sarekinat vidējo atvērto un tad nekas lētāks nesanāks jo tad kad enerģiju tērē visvairāk tad tā nebija diez ko lēta. Ir patērētāju muļķos var dažādi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Grobiņa – atslēga uz vikingu laikmetu(5)

Lai aizsargātu un saglabātu Grobiņas arheoloģisko kompleksu, tam noteikts valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa aizsardzības statuss. Kopš 2010. gada tas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas n...

Baltkrievija uz svaru kausiem(23)

"Katliņš vārās," tā par notikumiem Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarējis līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko, saka vairāki Dienas uzrunātie ārpolitikas ekspert...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas