Laika ziņas
Šodien
Migla

Elektrības cenas

Vitenbergs: Elektrības cena nākamgad samazināsies par līdz pat 10%

Samazinot obligātā iepirkuma komponenti (OIK), no nākamā gada elektrības cena mājsaimniecībām un uzņēmumiem samazināsies par līdz pat 10%, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem teica ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).

Elektrības cena pēc tirgus atvēršanas varētu pieaugt par 6-43%

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām pēc nākamā gada 1.aprīlī plānotās tirgus pilnīgas liberalizācijas sasniegs aptuveni 11,3-11,7 santīmus par vienu kilovatstundu, prognozē vairāki Latvijas elektroenerģijas tirgus dalībnieki, kā arī Ekonomikas ministrija (EM).Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo Latvenergo starta tarifu, kas ir 8,18 santīmi par kilovatstundu, cenas pieaugums varētu būt līdz 43%, bet, salīdzinot ar Latvenergo pamata tarifu, kas patlaban ir 10,65 santīmi, iespējamais kāpums varētu būt 6-10%, ļauj secināt tirgotāju prognozes.

Bethers: Plānojams elektrības cenu kāpums

Atverot brīvo elektroenerģijas tirgu, ir plānojams elektrības cenu pieaugums, bet tas nenozīmē, ka cena būs augstākā nekā pirms diviem gadiem, pirmdienas rītā Latvijas Radio sacīja elektroenerģijas tirgotāja SIA Enefit valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers.

Valdība atbalsta priekšlikumus elektrības cenas pieauguma ierobežošanai

Ministru kabinets otrdien, 13.augustā, atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos priekšlikumus elektrības cenu pieauguma ierobežošanai, izveidojot Elektroenerģijas lietotāju atbalsta fondu, no kura Latvijas uzņēmumiem un mājsaimniecībām kompensēs patērētājiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) pieaugumu, portālu Diena.lv informēja EM.

Igaunija vaino Latviju un Lietuvu elektrības cenu pieaugumā Nord Pool Spot biržā

Otrdien elektrības cenas _Nord Pool Spot _biržā visās trīs Baltijas valstīs pieauga līdz 200 eiro (140,6 latiem) par megavatstundu (MWh) un tas saistīts ar vairākiem faktoriem, bet galvenokārt ar Lietuvas un Latvijas elektroražotājiem, kas izraisījuši deficītu tirgū, vēsta Igaunijas mediji.

Nākamgad elektrības cenu kāpums mājsaimniecībām neizbēgams

Latvijā strādājošās energokompānijas, līdzīgi kā ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, prognozē, ka nākamgad mājsaimniecībām tirgus atvēršanas rezultātā vai regulētā tarifa kāpuma iespaidā pamatīgi augs tēriņi par elektroenerģiju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide