Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Paplašināts vienotajos klientu apkalpošanas centros sniegto pakalpojumu klāsts

No šī gada janvāra valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) paplašināts sniegto pakalpojumu klāsts, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Līdztekus iepriekš sniegtajiem pakalpojumiem patlaban speciālisti palīdz apgūt arī Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošanu, kā arī sniedz konsultācijas un palīdz elektroniski pieteikt Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) pakalpojumus.

Tāpat centru darbinieki praktiski palīdz darbā ar datoru, internetu, jautājumos par e-pakalpojumu pieteikšanu, e-adreses izveidi un tamlīdzīgi.

VARAM atgādina, ka kopš 1.janvāra visas jaunās būvniecības ieceres var sākt tikai elektroniski, izmantojot Būvniecības valsts kontroles biroja BIS. Šīs izmaiņas attiecas ne tikai uz būvniecības nozares speciālistiem, bet arī uz ikvienu iedzīvotāju un uzņēmēju, kurš plāno veikt būvniecību, tādēļ centros var saņemt informāciju par BIS publiskās sistēmas sadaļu E-pakalpojumi un lietotāja darba vietu. Pakalpojumu centru speciālisti palīdz arī apgūt e-pakalpojuma Pilnvarošanas risinājums publiskās sistēmas lietotājiem izmantošanu. 

Tāpat centros var saņemt informāciju par trim SIVA pakalpojumiem - profesionālās piemērotības noteikšana, profesionālā rehabilitācija un transportlīdzekļa pielāgošana cilvēkiem ar invaliditāti un personām ar funkcionāliem traucējumiem. 

Savukārt, ja nepieciešams kārtot jautājumus, kas saistīti ar invaliditāti, centru speciālisti palīdz sagatavot iesniegumu VDEĀVK par invaliditātes ekspertīzes noteikšanu, iesniegumu invaliditātes ekspertīzes lēmuma apstrīdēšanai, apskatīt personas datus VDEĀVK reģistrā un sagatavot pieteikumu atkārtotas invalīda apliecības izsniegšanai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas