Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

VARAM: Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas īstenoto pašvaldību reformu

Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi savu 2020.gada ziņojumu par Latviju, kurā uzsvērta administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamība, kā arī analizēta pašreizējā situācija un prognozes, ja reforma netiktu īstenota, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

VARAM: Noteikts īpašs regulējums pašvaldību darījumiem

Izstrādājot budžeta likumu 2020. gadam, ir noteikts īpašs regulējums, kas nosaka, ka visi darījumi, kas lielāki par 50 000 eiro saistībā ar kustamo, nekustamo mantu vai kādiem citiem darījumiem, ir jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), līdz stājas spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, portālam Diena.lv pavēstīja ministrijā.

Uz valdības galda – ārkārtas vēlēšanas Rīgā

Šodien valdībā tiek skatīts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu, kura virzītāja ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Normatīvā akta anotācijā teikts: "Likumprojekts paredz atlaist Rīgas domi un iecelt pagaidu administrāciju. Rīgas domes vēlēšanas notiek pirmajā sestdienā, kas iestājas pēc diviem mēnešiem pēc šā likuma spēkā stāšanās." Kā iespējamais ārkārtas vēlēšanu datums tiek minēts 29. februāris. Galvenais iemesls RD atlaišanai – pašvaldības nespēja tikt galā ar atkritumu apsaimniekošanu, kas ir viena no būtiskākajām vietvaru autonomajām funkcijām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide