Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +5 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Pedagogu zemākā mēnešalga pieaugs līdz 750 eiro

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
saulīte
s
Vai tas ir 750 eur par likmi un 30 darba stundas nedēļā,pirmsskolā?
ex učene
e
Es uzskatu, ka skolotājiem vajadzētu ik pa 10 gadiem likt pašiem nolikt sava priekšmeta centralizēto eksāmenu. Un tiem, kas nedabū 51% parādīt durvis. Man ir smagas aizdomas, ka slikto rezultātu galvenais iemesls ir tas, ka paši skolotāji savu mācāmo priekšmetu vsk. nezina pienācīgā līmenī, un, ko nezini pats, to nevari iemācīt citam, tas vienkārši nav iespējams.
ex učene
e
Kas tā par tādu mistisku gatavošanos stundām? Es kādreiz studiju gados piehaltūrēju skolā par angļu valodas skolotāju. Nu, es nezinu, manas zināšanas tomēr pārsniedza to, kas man jāmāca, līdz ar to zubrīt pašai vārdiņiem laikus tā kā nevajadzēja (lai gan pieļauju, ka dažai kolēģei vajadzēja, ņemot vērā kādas es no viņām klases pārņēmu ar kādiem robiem bērnu zināšanās). Drīzāk bija otra problēma, sāka aknās sēdēt tie uzdevumi. Vairāk nekā 20 gadi pagājuši, uz Dikensa Ziemassvētku stāsta fragmentu paskatīties nevaru, vēl tagad acu priekšā lapa ar visu zīmējumu kā fotogrāfija. Alga nemaz nebija tik slikta, visas vasaras brīvas, brīvlaiki brīvi, pēcāk aizgāju strādāt uz nopietnu valsts iestādi un tad uzzināju, kas ir slodze. Bet nenožēloju. Riebās skola ar to mūžīgi ņerdošo učeņu kolektīvu, kas ienīda bērnus, ienīda darbu, ienīda savu priekšmetu, savu dzērāju veci .... un to visu, kad bija PMS, gāza pār bērniem. Jo sliktāk mācīja savu priekšmetu, jo skaļāk baurēja pēc lielākas algas.
Nu nu
N
Ļoti vājas zināšanas metodikā. Darbs ar grāmatu nav skolotāja darbs. Sen varēji mainīf Dikensu pret ko modernāku, ja gatavotos stundām...
  • 0
  • 0
P
P
Pirms vai pēc?
atbilde
a
Algas vienmēr norāda pirms nodokļu nomaksas, jo tas, cik cilvēks saņems pēc nodokļu nomaksas, ir indviduāli un atkarīgs, piemēram, no tā, vai viņam ir apgādājamie un cik. Jāpiebilst, ka tas ir par vienu skolotāja slodzi, bet skolotāja slodze ir mistisks lielums, katrā ziņā tā nav parasto cilvēku slodze - 40 astronomiskās h nedēļā. Skolotāja slodze ir tāda, ka iespējams strādāt pat 2 pilnas slodzes, dažiem izdodas pat vairāk par 2, kas katram loģiski domājošam cilvēkam liek secināt, ka skolotāja slodze nav lielāka par kādām 25 vai pat tikai 20 astronomiskajām h nedēļā, citādi strādāt 2 un vairāk slodzes nebūtu iespējams tā vienkāršā iemesla dēļ, ka nekur nav redzēts, ka bērni skolā mācītos pa naktīm, bet citādi 2 normālā cilvēka slodzes dienas laikā nostrādāt nav iespējams.
  • 2
  • 0
Priecīgs Paskaidrojums
P
Kas maksās aizņemto naudu? Kas banktotēs?
diemžēl
d
Šis cipars nav saprotams (saprotami izskaidrots) sabiedrībai. 750 eiro ir par vienu slodzi. Daudziem, īpaši laukos, pilna slodze nesanāk, kaut arī gribētu. Tātad 750 nav un nebūs skolotāju zemākā mēnešalga. Ir gan arī tādi skolotāji, kuri strādā vairāk kā slodzi. Slodzes apjoms joprojām nav diferencēts sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas skolotājiem, t.i. nav ņemts vērā, ka, vidusskolā strādājot, pašam pedagogam daudz vairāk jāapgūst, jāgatavojas katrai stundai.
Nu, nu...
N
Sākumskola ir tieši visneelastīgākā, tieši tur skolotājs ir arī mamma, no turienes pie reitingiem netiek, katra stunda jāplāno kā maza izrāde...
  • 0
  • 0
un tas, ka nesanāk pilna slodze
u
nozīmē brīvo laiku. Vai varbūt gribam tādu komunismu, ka arī par 3 novadītām dziedāšanas stundām nedēļā kaut kādu neapdzīvotu pampāļu pamatskolā ar 7 bērniem klasē, arī maksās 750. Tāpat kā skolotājam, kam ir pilna slodze un pilnas klases... Vajag tak aptvert, ko prasa!
  • 1
  • 0
?
?
Es ļoti atvainojos, bet kā tieši katrai stundai ir jāgatavojas? ķīmijā jauni elementi atklāti? Ģeometrijā radušās radikāli jaunas teorēmas? Latviešu valodā jauns divdarbis atklāts? Angļu valodā trešais artikuls? Ja ir tik nekompetents, ka nezina savu priekšmetu un katru reizi pirms stundas pašam jāiezubrās, tad skolā vispār nebūtu tādam vietas. Ja tomēr strādā, savi defekti un nekompetence jālabo pašam no darba brīvajā laikā, par to nu alga jāmaksā nebūtu.
  • 1
  • 5

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Demogrāfijas bumba ar laika degli(24)

Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tuvāko desmit gadu laikā saskaņā ar Dienas aptaujāto ekspertu datiem dzimstības pie...

Kāds bijis Kariņa valdības gads?(30)

Daudzos jautājumos sāksies sacensība par to, kurš būs tālāks no problēmām, – paredz politologs, sabiedrisko attiecību jomas uzņēmējs Filips Rajevskis intervijā Romānam Meļņikam

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas