Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pie Liepājas no sēkļa novelk lietuviešu jahtu

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) sestdien ap plkst.23:25 saņēma informāciju, ka četru līdz piecu jūras jūdžu attālumā no Liepājas ostas D mola uz sēkļa uzskrējusi motorjahta Idefix, ko izdevies novilkt nepilnas stundas laikā, portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijā.

MRCC Riga deva rīkojumu Jūras spēku flotiles dežūrējošam kuģim KA-14 Astra un motorjahtai tuvumā esošajam zvejas kuģim Airis doties uz notikuma vietu, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību.

Zvejas kuģis Airis jau plkst.0:15 informēja MRCC Riga, ka ar uz sēkļa uzskrējusī motorjahta, uz kuras klāja plīvo Lietuvas karogs, ir novilkta no sēkļa. Savukārt no motorjahtas, uz kuras atradās sešas personas, pienāca informācija, ka pēc iekštelpu apsekošanas bojājumi nav konstatēti un tā turpina kursu uz Liepājas ostu.

Dažu nedēļu laikā šis jau ir otrais gadījums, kad bruņotie spēki palīdzēja nelaimē nokļuvušai jahtai. 20.maijā dežurējošais flotiles kuģis KA-09 aptuveni vienu jūras jūdzi no Rīgas ostas vārtiem pirms vētras bez degvielas jūrā palikušai jahtai Fontana palīdzēja tikt uz Rīgas ostu.

MRCC Riga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Nelaimes gadījumā jūrā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram nekavējoties jāzvana uz trauksmes tālruņa numuriem: 67323103, 29476101, 67082070 vai 112.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas