Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Sestdiena, 18. janvāris
Antis, Antons, Antonijs

Pieņemts likums par pieļaujamo virsstundu skaita palielināšanu mediķiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā par pieļaujamo virsstundu skaita palielināšanu mediķiem.

Likuma izmaiņas paredz, ka virsstundu skaits turpmākos trīs gadus nevar pārsniegt 16 stundas nedēļā, kas ir divas reizes vairāk, nekā to pieļauj Darba likums. Virsstundu darbs pieļaujams tikai ar ārstniecības personas piekrišanu.

Pēdējo divu nedēļu laikā Saeima un valdība pieņēmusi vairākus lēmumus, lai palielinātu mediķu darba samaksu par 20% jau no nākamā gada 1.janvāra.

Aizvadītajā nedēļā Saeima pieņēma grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas nosaka valdībai uzdevumu rast finansējumu mediķu atalgojuma palielināšanai turpmākos trīs gadus par vidēji 20%. Likuma grozījumi nosaka, ka valdība, sagatavojot 2019.gada budžetu un vidējā termiņa budžeta ietvaru, paredz valsts finansējumu veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai vidēji gadā 20% apmērā: 2019.gadā - 87,48 miljonus eiro, 2020.gadā - 191,22 miljonus eiro, bet 2021.gadā - 314,6 miljonus eiro.

Savukārt šonedēļ valdība pieņēma nepieciešamos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, lai palielinātu ārstniecības personu darba samaksu par 20% jau no nākamā gada 1.janvāra.

Arī aizejošā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) šonedēļ žurnālistus informēja, ka, lai palielinātu mediķu atalgojumu no nākamā gada 1.janvāra, atrasts viss nākamgad nepieciešamais finansējums 87,5 miljonu eiro apmērā. Politiķe norādīja, ka atrasts viss nepieciešamais finansējums "un pat vairāk".

Arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome, kuru apmierina līdz šim Saeimas un valdības veiktie soļi, lai nodrošinātu mediķu atalgojuma palielinājumu, vienbalsīgi lēmusi atbalstīt pieļaujamo virsstundu skaita palielināšanu turpmākos trīs gadus.

Iepriekš arodbiedrība šādu ierosinājumu neatbalstīja, jo tā nebija pārliecināta, ka tiks veikti visi nepieciešamie soļi, lai palielinātu mediķu darba samaksu turpmāko trīs gadu laikā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas