Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +5 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Mediķi

Ārstu biedrības viceprezidents: Saeimas cinisms un mediķu dzīvības

20. marta Saeimas sēdē deputātiem bija iespēja ar balsojumu labot savu kļūdu, šī gada budžetu pieņemot. 46. priekšlikums 2. lasījumā steidzamības kārtā pieņemtajā likumā „Par valsts apdraudējumu un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” paredzēja algu palielinājumu medicīnas darbiniekiem, kas šobrīd cīnās ar briesmīgo SARS 2 vīrusu un ārstē Covid -19 pacientus.

Kļūdas pieļaut mēdz arī ārsti

Aizdomās par mediķa nekvalitatīvi vai nepareizi veiktu darbu pacientiem ir tiesības vērsties Veselības inspekcijā. Tomēr izmeklēšanu par ārstniecības personas darbu var veikt arī Valsts policijā, un mediķu atbildība kļūdu gadījumā noteikta arī Krimināllikumā, tostarp paredzot reālu brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem. Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pēdējā laikā arvien skaļāk aicina rosināt diskusiju un attiecīgus likuma grozījumus par ārstu netīšu kļūdu dekriminalizāciju.

Mediķi gatavi rosināt parakstu vākšanu par priekšlaicīgu Saeimas atlaišanu

Latvijas veselības nozarē strādājošie ir gatavi vākt parakstus par priekšlaicīgu Saeimas atlaišanu, ja parlaments neieklausīsies mediķu viedoklī un nepildīs likumā noteikto finansējuma palielinājumu nozarei, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Protestējot pret plānoto finansējumu, mediķi rīkos akciju Viena diena bez ārsta

Protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, mediķi līdz 2020.gada valsts budžeta pieņemšanai rīkos akciju Viena diena bez ārsta, aicinot visus ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu, pastāstīja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.

Definēs maksimālo rindā gaidīšanas laiku pie mediķiem

Veselības ministrija (VM) ir uzsākusi darbu, lai nodefinētu maksimālo rindā gaidīšanas laiku pie mediķiem un izstrādātu vienotu metodiku, kā veidot rindu, teikts Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ikgadējā ziņojumā Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību, ko šodien izskatīja valdības sēdē.

Viņķele atbalsta protestus pieteikušos mediķus

Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) aģentūrai LETA uzsvēra, ka saprot protesta akcijas pieteikušo mediķu sašutumu un objektīvo nepieciešamību palielināt atalgojumu. Ministre piebilda, ka gan domās, gan garā ir kopā ar viņiem.

NMPD un slimnīcās trūkst vismaz 1000 veselības aprūpes speciālistu

Latvijas slimnīcās un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) kopumā trūkst vairāk nekā 1000 ārstu, māsu un citu veselības aprūpes profesionāļu, liecina šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sniegtā informācija.

Neskaidrais konflikts mediķu arodbiedrībā

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībā (LVSADA) ietilpstošās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku Rīgas reģiona arodorganizācijas vadītājs Genādijs Rusanovs nolēmis dibināt jaunu NMPD darbinieku arodbiedrību. Tas tiekot darīts, jo viņa un LVSADA priekšsēdētāja Valda Kera viedokļi par arodbiedrību darbu atšķiras. Savukārt Keris komentāros Dienai ir skops.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide