Laika ziņas
Šodien
Smidzina

Mediķi

VM plāno vienkāršot māsu profesijas apgūšanu

Veselības ministrija (VM) plāno atvieglot medicīnas māsu profesijas specializācijas iegūšanu, kas tiekot darīts, lai "sekmētu māsas profesijas attīstību un nodrošinātu lielāku māsas mobilitāti darba tirgū", paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie noteikumu grozījumi.

Pērn ārstu skaits Latvijā sarucis par 3,6%

Pagājušajā gadā kopējais ārstu skaits Latvijā saruka par 236 jeb 3,6%, tādējādi kopumā gada beigās valstī bija 6332 ārsti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Izvēle jāizdara ļoti uzmanīgi

Publiskajā telpā šonedēļ asas diskusijas izraisījās starp plānoto mājdzemdību atbalstītājiem un to pretiniekiem. Šādas debates sākās pēc tam, kad Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis mikroblogošanas vietnē Twitter paziņoja par kādu pagājušajā nedēļā mājdzemdībās notikušu traģēdiju, kurās mirusi jauna sieviete.

Ārstu biedrības viceprezidents: Saeimas cinisms un mediķu dzīvības

20. marta Saeimas sēdē deputātiem bija iespēja ar balsojumu labot savu kļūdu, šī gada budžetu pieņemot. 46. priekšlikums 2. lasījumā steidzamības kārtā pieņemtajā likumā „Par valsts apdraudējumu un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” paredzēja algu palielinājumu medicīnas darbiniekiem, kas šobrīd cīnās ar briesmīgo SARS 2 vīrusu un ārstē Covid -19 pacientus.

Kļūdas pieļaut mēdz arī ārsti

Aizdomās par mediķa nekvalitatīvi vai nepareizi veiktu darbu pacientiem ir tiesības vērsties Veselības inspekcijā. Tomēr izmeklēšanu par ārstniecības personas darbu var veikt arī Valsts policijā, un mediķu atbildība kļūdu gadījumā noteikta arī Krimināllikumā, tostarp paredzot reālu brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem. Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pēdējā laikā arvien skaļāk aicina rosināt diskusiju un attiecīgus likuma grozījumus par ārstu netīšu kļūdu dekriminalizāciju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide