Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Plāno stingrāk uzraudzīt siltumapgādes un ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējus pašvaldībās

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) tuvākajā laikā plāno sākt stingrāk uzraudzīt komersantus, kuri pašvaldībās sniedz regulētus siltumapgādes un ūdenssaimniecības pakalpojumus, aģentūru LETA informēja SPRK pārstāve Ieva Bethere.

Līdz ar to regulators aicina atsaukties komersantus un pašvaldības, kuriem jāreģistrē sava darbība SPRK kā regulētam komersantam, lai izvairītos no negaidītiem sodiem par nelikumīgu darbību.

Regulators laika gaitā ir konstatējis atsevišķus gadījumus, īpaši siltumenerģijas apgādes pakalpojumu sniegšanā, ka komersants, sniedzot sabiedriskos pakalpojumus, nav ilglaicīgi izpildījis normatīvajos aktos noteikto pienākumu reģistrēties un/vai licencēties, lai likumīgi sniegtu sabiedriskos pakalpojumus.

Ne vienmēr komersants apzināti nav izpildījis normatīvajos aktos noteiktos pienākumus, bet gan nepietiekamas izpratnes rezultātā komersants nav reģistrējies un licencējies, lai arī tā sniegtie sabiedriskie pakalpojumi atbilst noteikumos noteiktajiem regulēšanas kritērijiem.

Lai šo situāciju mainītu, SPRK aicina pašvaldības sniegt informāciju par tiem komersantiem, kuri viņu teritorijā sniedz siltumapgādes un ūdenssaimniecības pakalpojumus noteiktā apjomā - siltumenerģijas apgādē, ja lietotājiem nodotais siltumenerģijas apjoms pārsniedz 5000 megavatstundu gadā. Savukārt ūdenssaimniecības nozarē - ja komersanta sniegto sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms vismaz vienā veidā pārsniedz 100 000 kubikmetrus gadā.

Minētā informācija ir nepieciešama, lai īstenotu regulatora likumā noteikto funkciju, tajā skaitā, aizstāvēt lietotāju intereses, piemēram, saņemt sabiedriskos pakalpojumus par ekonomiski pamatotiem tarifiem, un izpildi siltumapgādē un ūdenssaimniecības nozarē. No pašvaldībām saņemtās informācijas SPRK būs iespēja konstatēt tos komersantus, kuru sniegtie sabiedriskie pakalpojumi siltumapgādē un ūdenssaimniecības nozarē līdz šim vēl nav regulēti. Tādējādi regulators varēs īstenot nepieciešamās darbības, šādus komersantus identificēt, kā arī īstenot nepieciešamās darbības, lai konkrētie komersanti turpmāk sabiedriskos pakalpojumus sniegtu saskaņā ar tiem piemērojamo regulatīvo satvaru likumīgi.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kam dāsna prēmija, kam tēja(5)

Kamēr Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000–6000 eiro lielas – prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas