Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. februāris
Spīdola, Sonora

Plešs: Latvija ir gatava piedalīties Ukrainas atjaunošanas pasākumos

Latvija ir gatava piedalīties Ukrainas atjaunošanas pasākumos, to piektdien Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Reģionālās attīstības politikas komitejas sanāksmē apliecinājis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sabiedrisko attiecību nodaļā.

Plešs norādīja, ka Krievijas īstenotais karš liek Ukrainai pārdzīvot virkni satricinājumu, kas ir izdarījis spiedienu uz Ukrainas ekonomisko izaugsmi, teritoriālo kohēziju un tās pilsoņu labklājību. Lai atbalstītu atveseļošanas centienus, Ukrainai būs svarīgi turpināt pilnveidot reģionālās attīstības plānošanu un finansēšanu. "Ukraina ir bijusi Latvijas lielākais partneris attīstības sadarbības jomā, un esam gatavi sniegt savu palīdzību arī ar ekspertīzi ministrijas pārziņas jomās, tai skaitā degradēto un piesārņoto vietu sakopšanā," pauda Plešs.

Latvija ir viena no apņēmīgākajām Ukrainas atbalstītājām, kas sniedz palīdzību visās jomās - politiskajā, militārajā un humanitārajā. Atbalstu Ukrainai sniedz ne tikai valdība, bet arī pašvaldības, uzņēmumi un NVO. Pašvaldību sniegtais atbalsts ietver finanšu ziedojumus, medicīnisko aprīkojumu, transportlīdzekļus, elektroenerģijas ģeneratorus un citu palīdzību. Pašvaldībām ir būtiska loma atbalsta sniegšanā ukraiņu bēgļiem Latvijā.

Ukrainā tāpat kā Latvijā ir bijusi administratīvi teritoriālā reforma, kā rezultātā abās valstīs ir palielinājusies pašvaldību kapacitāte piesaistīt finansējumu un veikt investīcijas, kā arī nostiprinātas pašvaldību stratēģiskās plānošanas spējas. Pašvaldību savstarpējā sadarbība var uzlabot pašvaldību sniegumu pakalpojumu nodrošināšanai un administratīvo izmaksu efektivitātei.

Ministrs uzrunas laikā uzsvēra, ka Latvija atbalsta OECD rekomendācijas, kas ietvertas ziņojumā par Ukrainas atjaunošanu. Rekomendācijas paredz nepieciešamību stiprināt pašvaldību spēju izstrādāt un īstenot vietējos rekonstrukcijas projektus, kā arī uzraudzīt to rezultātus. Tāpat rekomendācijas atbalsta nepieciešamību izstrādāt un ieviest pašvaldību kapacitāti stiprinošus pasākumus pašvaldību darbībai būtiskajās jomās, piemēram, iedzīvotāju līdzdalība, teritorijas attīstības uzraudzība, kā arī reģionālās attīstības politikas plānošanā pielietot teritoriālo pieeju.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas