Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

OECD

Bezdarba līmenis jauno pieaugušo vidū Latvijā augstāks nekā vidēji OECD valstīs

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas ietekmi uz ekonomiku, Latvijā bezdarba līmenis jauno pieaugušo vidū vecumā no 25 līdz 34 gadiem, kuriem nav iegūta vidējā izglītība, palielinājies par sešiem procentpunktiem un ir augstāks rādītājs nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, liecina OECD izglītības pārskata "Education at a Glance 2021" dati par Latviju.

OECD būtiski palielina pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) otrdien ievērojami palielinājusi pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam, ņemot vērā Covid-19 vakcīnu pieejamību un vērienīgus ASV valdības īstenotus atbalsta pasākumus, kas būtiski uzlabojuši ekonomikas perspektīvas.

Latvijā ir otrā konkurētspējīgākā nodokļu sistēma OECD

Latvijā ir otrā konkurētspējīgākā nodokļu sistēma Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu vidū, liecina jaunākais Starptautiskais nodokļu konkurētspējas indekss, ko veidojusi ASV domnīca Tax Foundation.

OECD samazina pasaules ekonomikas krituma prognozi šim gadam

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) trešdien samazināja pasaules ekonomikas krituma prognozi šim gadam, ņemot vērā valstu pūliņus koronavīrusa pandēmijas radītās negatīvās ietekmes mazināšanai.

Īpašā mācību gada secinājumi

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojums Education at a Glance 2020 aptver visas izglītības pakāpes, sākot ar pirmsskolas līdz augstākajai un pieaugušo izglītībai, bet šogad vairāk izcelta profesionālā izglītība. Analizētas arī Covid-19 krīzes radītās sekas un izaicinājumi, ar kuriem saskaras un saskarsies izglītības sistēma.

Īres tirgus ir pārāk mazs

Mājokļu pieejamības ziņā Latvijas lielākā problēma ir nevis pārlieku lielas izmaksas par mājokli, bet gan to sliktā kvalitāte. Tāds ir būtiskākais secinājums OECD pētījumā par mājokļu pieejamību Latvijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide