Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +13 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Policisti kontrolpirkumos pērk arī seksu

Kamēr top grozījumi likumos, paredzot sodīt intīmpakalpojumu pircēju un aizliegt savu ķermeni pārdot prostitūtām, kas jaunākas par 25 gadiem, eksperti diskutē arī par metodēm, ar kādām likumsargi kontrolē šo nozari. Proti, lai pārkāpumu pierādītu, gan Valsts policijas, gan Rīgas pašvaldības policijas darbinieki nereti veic "kontrolpirkumus", proti, pērk seksu, sestdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Jāatgādina, ka prostitūcija kā tāda Latvijā nav aizliegta, bet gan ierobežota. Proti, aizliegta seksa tirdzniecības organizēšana jeb sutenerisms, tāpat aizliegts intīmpakalpojumus sniegt dzīvoklī, kas nepieder pakalpojuma sniedzējam vai par kuru šai personai nav noslēgts īres līgums.

Lai fiksētu pārkāpumus, gan Valsts policija, gan Rīgas pašvaldības policija dažkārt masāžas salonos iesūta darbiniekus. Valsts policija to sauc par speciālo izmeklēšanas eksperimentu, un tas ir saskaņots ar tiesneša lēmumu, bet Rīgas pašvaldības policija šādas metodes izmanto, pamatojoties vien uz tiešo vadītāju rīkojumu.

Latvijas Televīzijas rīcībā ir vairāki ziņojumi, kurus savai vadībai pēc šādu vietu apmeklēšanas rakstījuši gan Rīgas pašvaldības policisti, gan Valsts policijas darbinieki vai policijas speciāli norīkotas personas.  

Policijas darbinieki ziņojumos visai detalizēti apraksta masāžas salonos piedzīvoto - kā apgūlušies uz muguras, cik ilgi gulējuši, arī kā masāžas salonu darbinieces masējušas viņu dzimumorgānus.

"Visa šī nozare ir, ja varētu tā teikt, ļoti rafinēta, tāpēc arī policijai ir jāizmanto dažādas metodes, lai pierādītu šo vainu un varētu saukt personas pie atbildības," Panorāmai norāda Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Tomēr Panorāma skaidro, ka obligāti nav jāsaņem intīmpakalpojums, lai pierādītu pārkāpumu. Piemēram, 2015. gada 10. novembra spriedums Vidzemes priekšpilsētas tiesā apliecina, ka soda piemērošanai pilnīgi pietiek ar pierādījumu - mutisku piekrišanu sniegt intīmpakalpojumus -, bet policistu ziņojumi apliecina, ka likumsargi šajos "kontrolpirkumos" nereti iet daudz tālāk un iesaistās intīmpakalpojuma saņemšanā.

"Vai tas ir jādara tā, ka policijas darbinieks, viņam ir, piedodiet man, sekss ar meiteni, un pēc tam viņš izvelk apliecību?" retoriski jautā zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks. Viņš uzskata, ka noteikti ir citas metodes, kā pieķert pārkāpējus, tik tiešā veidā neiejaucoties cilvēku privātajā dzīvē.

Savukārt krimināltiesību eksperts un Saeimas deputāts Andrejs Judins (Par!/Vienotība) uzskata, ka ar šādām izmeklēšanas metodēm policija sevi diskreditē. "Ja viņi fokusētos uz cilvēku tirdzniecību, es varētu saprast. Nē. Viņi vienkārši meklē cilvēkus, kas sniedz seksuālus pakalpojumus, pēc tam meklē kaut kādu punktu, kas var tikt piemērots. Tas ir nožēlojami. Tas diskreditē policiju un ir pretrunā ar mērķiem, kas likumā rakstīti. Mērķis nav darīt to, ko viņi dara," pārliecināts ir deputāts.

Top komentāri

Izjāj maukas un tad prasa čeku.
I
Neko teikt, tīkama nodarbe.
Policija cūkojas
P
Šajā reizē piekrītu Judinam. Ir daudz, daudz svarīgākas lietas, kurām policijai it kā pietrūkst resursu. Tā pati cilvēktirdzniecība, kas ir nopietns noziegums.
Edis
E
Pēc tam sifeļa ārstēšanu apmaksā valsts?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas