Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

PV elektrovilcienu iegādes projektam no ES fondiem plāno pārdalīt 113,6 miljonus eiro

Ņemot vērā iespējamās Eiropas Savienības (ES) fondu atlikumu un snieguma rezerves pārdales, nākamajos trīs gados VAS Pasažieru vilciens elektrovilcienu iegādes projekta īstenošanai plāno pārdalīt 113,6 miljonus eiro, bet Sēnītes posma valsts autoceļu projekta īstenošanai - 8,5 miljonus eiro, liecina informatīvais ziņojums par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un ietvaram 2020.-2022.gadam.

Protokollēmums paredz līdz Pasažieru vilciena elektrovilcienu iegādes projekta apstiprināšanai Eiropas Komisijā valsts budžeta ilgtermiņa saistību finansējumu nemainīt, bet pēc Eiropas Komisijas lēmuma attiecīgi samazināt.

Savukārt par Sēnītes posma valsts autoceļu projektu Finanšu ministrija skaidro, ka tā finansēšana tika atļauta arī no Satiksmes ministrijas valsts autoceļu fonda finansējuma, bet pēc finansējuma atbrīvošanas ES fondu neizmantotajās rezervēs, tiek samazināta nepieciešamība projekta finansēšanai no ministrijas pamatfunkciju apakšprogrammas, par 8,5 miljoniem eiro palielinot ES līdzfinansējuma daļu attiecīgajam projektam.

Veicot brīvā jeb ES fondu projektu līgumos nenokontraktētā ES līdzfinansējuma pārcelšanu uz vidējo termiņu, lai tādējādi samazinātu valsts budžeta līdzfinansējuma daļu, faktiski atbrīvotā līdzfinansējuma apmērā tiek palielināta valsts budžeta daļa citos neapstiprinātos projektos 2014.-2020.gada plānošanas perioda noslēgumā (2023.-2024.gados).

Turklāt vēl 29,4 miljonus eiro plānots pārdalīt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) A korpusa otrās kārtas būvniecības projektam.

Ziņojumā Finanšu ministrija skaidroja - izvērtējot iespējas atbrīvot līdzekļus prioritāro pasākumu īstenošanai, attiecīgi palielinot fiskālo telpu, patlaban apzinātas ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda snieguma rezerves finansējuma un citu neizmantoto finansējuma atlikumu novirzīšanas iespējas valsts budžeta līdzfinansējuma daļas aizstāšanai plānotajos un sāktajos ES fondu projektos, tostarp elektrovilcienu iegādes, "Sēnītes" posma autoceļu pārbūves un Stradiņa slimnīcas projekta īstenošanai.

Pārdalāmais ES fondu finansējums paredzēts šo minēto trīs projektu valsts budžeta līdzfinansējuma atbrīvošanai, tādējādi pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, kas izriet no pieņēmumiem par šo projektu indikatīvo izdevumu apmēru 2020.-2022.gados, iespējama fiskālās telpas atbrīvošana vismaz 13 miljonu eiro 2020.gadā, 16,7 miljonu eiro 2021.gadā un 116,8 miljonu eiro 2022.gadā.

Jau ziņots, ka Pasažieru vilciens jūlijā parakstīja līgumu ar Čehijas vilcienu ražotāji Škoda Vagonka par jaunu elektrovilcienu iegādi. Līguma summa ir 241,889 miljoni eiro, taču kopējās jauno elektrovilcienu projekta, kas ietver arī vilcienu remonta centra izbūvi,  izmaksas plānotas 255,889 miljoni eiro. 

Top komentāri

Laima
L
Nu elektrovilcienu iepirkums vēl varēja pagaidīt vēl kādus 5 gadus. Vilcieni ir atremontēti un tiem nav ne vainas, esam jau pieraduši. Galvenais ir algas mediķiem, skolotājiem, policistiem, robežsargiem un citiem valsts darbā strādājošiem atbilstošo patreizējai dzīves dārdzībai, tas būtu minimums 1000 eiro uz rokas. Atbalsts māmiņām ar bērniem un daudzbērnu ģimenēm, kā arī atbalsts invalīdiem un t.t. Un maksimāli veicināt Latvijas ekonomikas attīstību, nevis to bremzēt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas