Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Radošie nereģistrējas VID

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Latvijā
L
Krievijas tv kanālu aizliegšana ir fufelis.Vajaga 24 stundas dienaktī visās normālajās valstīs stāstīt patiesību televīzijā,radio,internetā par fašistisko Krieviju!
Nata
N
Kad vajadzēs pensijas saņemt, tad gan RADOŠIE pirmie raudās.
he he
h
tad jau viņi būs raudošie,ne radošie.
 • 0
 • 0
šīs programmas noteikumi
š
2.1.1. kuru profesionālā radošā darbība ir tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ; 2.1.2. kuras uz pieteikuma iesniegšanas brīdi ir reģistrētas Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Saimnieciskās darbības reģistrā 2.1.3. kuras nav sasniegušas valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu uz mērķprogrammas izsludināšanas brīdi ; 2.1.4.kuras pēdējo trīs gadu periodā ir radījušas autortiesību vai blakustiesību objektus Autortiesību likuma izpratnē; 2.1.5.kuru vidējie mēneša ienākumi pirms nodokļu nomaksas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31. maijam nav bijuši lielāki par 538 EUR mēnesī; 2.1.6.kuras valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31.maijam nav bijušas darba ņēmēji; 2.1.7.kuras valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31.maijam ir bijušas darba ņēmēji, bet ienākumi kā darba ņēmējiem mēnesī nepārsnied
replika
r
"nereiģstreties VID" daudziem ir izvēle, kad ienākumi ir piem 1-2x gadā, vai kādu gadu vispar nav, un aizmirst tanī gadā laicīgi izreģistrēties, un par to vien ka esi "saimnieciskās darbības veicējs" - tev ir vairākas atskaites gada, un arīOBLIGĀTI gada deklaracija jāiesniedz un jamaksa 50 EUR arī tad ja gadā ienākumi "saimnieciskās darbības veikšanas"" bijušī 0. daudzi ar to negrib ķēpāties, var būt vajadzēja, bet tie ir argumenti kāpēc daudzi to nedara...
replika
r
ir liela atšķirība starp "nodokļu nemaksāšanu" (izvairīties no nodokļiem, kur tie pēc likumdošanas jāmaksā) - un likumīgu izvēli nereģistrēties par "saimnieciskās darbības veicēju" - pašnodarbināto, ja nodokļus maksā kā parasts iedzīvotājs, kad honorāra vai algas izmaksātājs jau ir samaksājis IIN un sociālās nodevas par konkrētadarba izpildi vai arī saņemot regulāru algu. Šinī gadījumāpabalsa saņēmšanai acīmredzot bija nepieciešams būt statusā kā"saimnieciskās darbības veicējs" a reģistrācijas kodu, aks parasti ir persoans kods bez - (svītriņās) pa vidu, kad maksājamos nodokļus var samazināt par darbībai nepieciešamo izdevumu tiesu.
Autors
A
Cienītā Orupes kundze un "Diena"! Ja mēs dzīvotu kādā rietumvalstī, tad autoru apvienības jūs droši vien sūdzētu tiesā par apmelošanu. Latvijā no katra autoratlīdzības eiro tiek iekasēts ienākuma nodoklis un 5 % sociālās apdrošināšanas nodoklis. Par kādu vēl pelēko zonu jūs te runājat? Kāpēc jūs kurināt sabiedrībā naidu pret atsevišķām sabiedrības grupām?
JanisT
J
Ahā, vienreiz piereģistrēsies, pēc tam visu mūžu no tevis iekasēs kaut kādus mistiskus nodokļus, pa ja realitātē neko nebūsi nopelnījis.
eu
e
Nezini, gadījumā, VID kantoros joprojām par katru apmeklējumu prasa desmitnieku ''pazīšanās maksas'', vai nu jau 20.
 • 2
 • 8
Anna2
A
>Pans Zmijevskis. Tad jau tā pānā galdiņa urbšana ir radošāka un praktiski vērtīgāka nekā morāles pirksta kratīšana...
Pans Zmijevskis
P
Kāpēc viņus sauc par radošajiem, ja liela viņu daļa nodarbojas ar to, ko tautā sauc par "plānā galdiņa urbšana". Kāds lauku papus ar kuplu bērnu pulciņu vai pat pats Parādnieks ir daudz radošāks visās jomās. Pareizais virsraksts "plānā galdiņa urbēji negrib reģistrēties VID".
?
?
Ansi, vienmēr gribēju zināt, kāpēc starp taviem latvju tautiešiem tik daudz gribētāju visu mūžu ostīt svešas apenes? Ja gribēšu urbt, urbšu, tevi saukšu, ja vajadzēs manu junioru krūmos pieturēt.
 • 5
 • 4
Dostojevskis
D
Jo radošāki ir radošie cilvēki... jo lielākas šausmas viņi izjūt, kad spiesti pēkšņi kļūt par grāmatvežiem, kas ir absolūts radošuma pretmets. Nemaz nešaubieties, tas ir viens no galvenajiem aplūkotās problēmas iemesliem! Nekā personīga!
Dostojevskis>einars
D
Einar, paskaties! Es taču fiziski nevarēju salikt sev 26 plusus! Tātad - cilvēkiem ir pieredze...!
 • 0
 • 0
patiesībā
p
"pēkšņi kļūt par grāmatvežiem" vienkārši NAV iespējams. Un, pie tam - tieši tāpat un tieši tādu pašu iemeslu dēļ, kā / kāpēc nav iespējams "pēkšņi kļūt" par gana respektējamiem komponistiem, poētiem / prozaiķiem, izpildītājmāksliniekiem, gleznotājiem u.c. Radītāja apdāvinātām radošajām personībām. Savukārt, ja kādam neadekvāti ambiciozam "pašdarbniekam" patiešām ienāktos vēlme "pēkšņi kļūt par grāmatvedi" - tas būtu vienkārši nožēlojami, t.sk. gan procesuāli, gan rezultatīvi . Un, pie tam, grāmatvedības "pašdarbības" gadījumā tas neizbēgami izmaksātu aumež dārgi, jebkurā izpratnē / izpausmē - atšķirībā no tikai prastas izgāšanās jebkurā "mākslinieciskās pašdarbības" izpausmē. Tā nu vi'š i', ko šam padarīsi... ;)
 • 7
 • 4
Dostojevskis>einars
D
Bet Tev ir primitīva izpratne par radošajiem cilvēkiem. Lasi uzmanīgāk, es nenoniecinu grāmatvežus, es akcentēju, ka radošie nekad nebūs grāmatveži. Un ir absolūti muļķīgi mēģināt viņus uz to "pielauzt". Ja gribat, lai visu sugu "radošie" saistītos ar VID, izveidojiet konsultantu nodaļu, kuri palīdz radošajiem tikt galā ar EDS un deklarācijām! Tas būs desmitreiz labāk!
 • 27
 • 6
einars
e
Tev ir primitīva izpratne par grāmatveža darbu.Kā jau lielākajai daļai.
 • 11
 • 10
aha
a
radošiem radoša domāšana...
oops
o
Kāda nelaime! Vajadzīgais aizņēmuma naudas vējā izsviešanas procents nav sasniegts. Tagad grūtāk paskaidrot, kur pārējā aizgāja. Ākstieties tālāk, dodu priekšroku šovam ''es mīlu aploksni'', kur jūsējie nav aicināti.
KNABam un VIDam jāiejaucas
K
Radošie negrib maksāt nodokļus, bet ar begemota apetīti tērē 2.8% no IKP valsts nodokļu maksātāju lidzekļus, 3 reizes vairāk nekā Vacijā, kur valsts tērē tikai 1% kultūrai no IKP, un paratizē šo naudu caur KM, valsts kultūras un kino fondu shēmām. Covid-19 laikā, kad simtiem tukstošiem bija bez darba, Nacionālais Kino Centrs pavasarī dāsni izdala 3.7 miljonu radošiem parazītiem.
zz
z
tarp citu apr parazītismu - var strīdēties vai privātsektora uzņēmēsj, kas par saskrūvētām cenām piegādā sliktus produktu ko maskā vals vai pašvaldība vai privātie (slikti ceļi, nejedzīgi dāra rigas satiksme), degvielas, gāzes , eneŗģiajs piegādātāji , naudas augļotāji īstenībānav lielāki parazīti, kā mūziķi un mākslinieki, kas vismaz rada, kam dēļ (beģiemens) ir vērts dzīvot, dzīvojam taču nevis darbam, bet gan stradājam lai dzīvotu, vai ne tā?
 • 6
 • 1
zz
z
par no vals budžeta saņemto naudu radošie noteiki nodokļus ir samaksājuši, pārējie - un to ir lielākadaļā dzīvo no privātā sektora naudas - vai saņem konkursa veidā - pien no KKF - bet par to nodokļi nav jāmaksā. piedevām. ar ī no privātsetorā, vai ārzemniekiem pardotašeit dzīvojošie taču vekalā, benzīntankā transportā maksā nodokļus...
 • 4
 • 3
....
.
šķiet, neesat gan stulbenis, kā varētu padomāt. Drīzāk vienkārši prasts melis
 • 7
 • 6

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mazsalaca tiesāsies, lai saglabātu patstāvību(12)

Mazsalacas novada dome ir starp tām pašvaldībām, kas vērsusies Satversmes tiesā, apstrīdot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā paredzēto Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas, Ramatas, Sēļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas