Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Reirs rosina piemērot dīkstāves reglamentu uzņēmumiem ar nodokļu parādu līdz 1000 eiro

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) aicinās Ministru kabinetu lemt, ka dīkstāves reglaments tiek piemērots uzņēmumiem ar nodokļu parādu līdz 1000 eiro līdz šim noteikto 150 eiro vietā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Reirs aicinās valdību paplašināt dīkstāves reglamentu, nosakot, ka Covid-19 krīzes skartajam darba devējam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1000 eiro un nav piešķirts samaksas termiņa pagarinājums vai noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu.

Patlaban spēkā esošais regulējums paredz, ka Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir gadījumā, ja krīzes skartajam darba devējam šā gada 7.martā nodokļu parāds bija vairāk nekā 150 eiro un nav piešķirts samaksas termiņa pagarinājums vai nav noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu.

Jau ziņots, ka gadījumā, ja darba devējs darbinieku nenodarbina vai arī atrodas dīkstāvē, darbiniekam tiek maksāts dīkstāves pabalsts 75% apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas par iepriekšējo sešu mēnešu periodu, bet ne vairāk kā 700 eiro par kalendāra mēnesi.

Top komentāri

Pupa
P
Utainais āksts !!!
Bāreņiem un mediķiem figa
B
Aizbildnībā esošajiem bāreņiem piešķir tikai pusi no uzturnaudas minimuma. Lai paaugstinātu līdz minimumam, vajadzēja 2,5 miljonus. Naudas nebija. Lai līdz minimālajam līmenim paaugstinātu pabalstus invalīdiem un mazo pensiju saņēmējiem, vajadzēja 17 miljonus. Naudas nebija. Mediķu atalgojuma paaugstināšanai līdz likumā noteiktajam līmenim bija nepieciešami 60 miljoni. Naudas nebija. Tagad, lai uzņēmēju vietā maksātu dīkstāves pabalstus, Kariņam un Reiram ir divi miljardi. No kurienes tie uzradās? Vai te ir Alises brīnumzeme, vai atvērusies kāda Laimes aka, vai arī daži Vienotības politiķi pretīgi melo?
Dīkstāves pabalsti-uzņēmuma nauda
D
Darba likumā teikts, ka Dīkstāves pabalstus maksā darba devējs. Kāpēc tagad pēkšņi uzņēmēju vietā maksā valsts, kura ir tik nabaga, ka pat bērniem nevar nodrošināt savlaicīgu veselības aprūpi ?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas