Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +2 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Sākas Gaisa spēku mācības Straujais putns

No 19. līdz 23. augustam Baltijas jūras akvatorijā pie Ventspils Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla Namejs 2019 ietvaros notiks Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas militārās mācības Straujais putns.

Mācību Straujais putns mērķis ir paaugstināt Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas spējas veikt cilvēku meklēšanu un glābšanu diennakts gaišajā un tumšajā laikā, izmantojot Gaisa spēku helikopteru Mi-17

Mācības notiek sadarbībā ar Zemessardzes 46. kājnieku bataljonu un Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldi.

Mācību cikls Namejs 2019  norisinās no 12. augusta līdz 6. oktobrim. Šo mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi, tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Militāro mācību ciklā Namejs 2019 vienotā scenārijā apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārās mācības Sudraba bulta, Zemessardzes brigāžu mācības Zobens, Gaisa spēku mācības Gaisa dūre, Jūras spēku mācības Flotex, Mācību pavēlniecības mācības Wise Adder, Štāba bataljona mācības Zibens un Militārās policijas mācības Kodols.

Militāro mācību ciklā Namejs 2019 piedalās Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi. 

Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisinās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jēkabpilī, Skrundā, no Viļakas līdz Cēsīm, no Kārsavas līdz Aizkrauklei, no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā. Militāro mācību cikla uzdevumi tiek veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

 

Top komentāri

Latvijastēls
L
Var apsaukāties par "lidojošo govi" bet ... ja ANO dienesti lieto šo aparātu Āfrikā, tad viņi zina, ko dara.
Helikopters
H
ir teju vienīgais militārais verķis, ko var lietot arī civilām vajadzībām. Es priecātos, ja visu to lūžņu vietā būtu sapirkti helikopteri.
Helena
H
Ka tikai sis straujais putnis strauji neapdirsas, Latvija, lielaka dala tautas dzivo nabadziba, pazemojuma, pusbada, bet Arlietu ministrija, Aizsardzibas ministrija notriec simtiem milijonu eiro savam izpriecam, naudas nepietiek pensionariem, skolotajiem, medpersonalam....jautri dzivot Latvanija.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas