Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Severs: Sporta veidu apmācību drošības prasības jānosaka federācijām

Dažādu sporta veidu apmācību drošības prasības jānosaka attiecīgajām federācijām, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Viņš norādīja, ka Latvijā ir ap 90 sporta veidu, un būtu nepareizi, ja valdība censtos regulēt drošības prasības katrā no tiem.

"Tāpēc valstī ir uzbūvēta sistēma, ka katrā sporta veidā ir federācija. Peldēšanas gadījumā tā ir Peldēšanas federācija, un Latvijas valsts ar Sporta likumu ir uzticējusi šai Peldēšanas federācijai tiesības izdot noteikumus, kas ir saistoši tiem, kuri iesaistīti peldēšanas sporta veidā vai arī šī sporta veida apmācībās," sacīja Severs.

Papildus minētajam, valsts nosaka, kādām prasībām ir jāatbilst trenerim jeb personai, kas māca sporta veidu, piebilda IZM Sporta departamenta direktors.

Runājot par oktobra sākumā Ventspilī notikušo traģēdiju, kad peldēšanas apmācību laikā gāja bojā mazs zēns, Severs sacīja, ka personīgi ir sazinājies ar vairākiem peldēšanas sporta lietpratējiem, kuri viņam vērsuši uzmanību uz to, ka viena speciālista klātbūtne peldēšanas apmācību laikā paaugstina nelaimes gadījumu risku, tamdēļ labāk būtu, ja ar bērniem vienlaikus strādātu vairāki speciālisti.

IZM pārstāvis gan atzina, ka "protams, mēs nevaram tagad zīlēt, kā būtu bijis, ja tur būtu vēl viens speciālists". Pēc viņa teiktā, sākotnēji varētu likties, ka vairāku speciālistu klātbūtnē konkrētais negadījums būtu pamanīts ātrāk, tomēr šim jautājums ir jāvērtē kompleksi, ko IZM arī plānojot darīt.

Severs informēja, ka IZM iecerējusi tuvākajā laikā sasaukt ekspertu sanāksmi, kurā būs aicināti pārstāvji gan no Latvijas Peldēšanas federācijas, gan citām organizācijām un iestādēm, kas saistītas ar dažāda veida aktivitātēm uz ūdens. "Mēs ļoti nopietni skatīsimies un runāsim, kādas ir viņu iespējas jau pie pašreizējā regulējuma izstrādāt vienotu [apmācību] metodiku," sacīja IZM pārstāvis.

Viņš arī atzina, ka būtu labi, ja federācijas izveidotu savus standartus, kam piešķirt dažādas kvalitātes zīmes. Piemēram, Latvijas Peldēšanas federācija varētu izstrādāt kritērijus, kādiem jāatbilst peldbaseiniem vai peldēšanas apmācībām, lai tām tiktu piešķirta kvalitātes zīme Drošs peldbaseins vai Droša peldēšanas apmācība. Šiem kritērijiem, protams, vajadzētu būt krietni augstākiem par noteiktajām minimālajām prasībām.

Komentējot faktu, ka Ventspils Olimpiskā centra peldēšanas nodarbības, kurās gāja bojā zēns, bija nelicencētas, Severs atzina, ka licence, protams, ir vajadzīga, bet vienlaikus nevar apgalvot, ka tā ir pilnīgas drošības garants.

Kā ziņots, 4.oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālās informācijas, ko apstiprinājuši vairāki avoti, bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma XIII nodaļas Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību.

Ventspils peldbaseinā pārtrauktas peldēšanas apmācības nodarbības līdz brīdim, kamēr tiks noskaidroti 4.oktobra traģiskā nelaimes gadījuma cēloņi un pabeigtas dažādu institūciju pārbaudes, aģentūru LETA informēja olimpiskā centra Ventspils mārketinga menedžeris Rolands Gorškovs.

Peldēšanas apmācības nodarbības, ko bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem piedāvāja olimpiskais centrs Ventspils, tagad pārtrauktas gan mazajā peldbaseinā, kur gāja bojā četrus gadus vecais zēns, gan lielajā peldbaseinā.

 

Top komentāri

lpf
l
Peldēšanas federācija jau sen Severam norādīja uz problēmām Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) jau ļoti ilgi bērnu peldētamācības programmas kontekstā ir centusies runāt ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par drošību uz ūdens, akcentējot atbilstošas programmas nepieciešamību, kas ietvertu arī normatīvo regulējumu. 2013.gadā es personīgi (A.Platonovs) piedalījos Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sporta apakškomisijas sēdē, kurā tika runāts par drošību uz ūdens un bērnu peldētapmācības programmu. Šajā sēdē mēs informējam komisijas locekļus un pārējos dalībniekus par to, ka Latvijā nav vienotas sistēmas un atbildības izjūtas par to, kādā apjomā un cik nopietnā līmenī būtu realizējama bērnu peldētapmācība pat tad, ja tā tiek finansēta no pašvaldības budžeta līdzekļiem vai īstenota komercnodarbību veidā. vairāk http://platonovs.lv/
vēl
v
Vēlreiz par to pašu. Bērna noslīkšanas primārais iemesls bija aizklātais logs, jo vecāki nevarēja redzēt, ko bērni dara baseinā - skatījušies pa spraugu, ko nenoklāja žaluzija. Tas ir idiotiski rupjš pārkāpums no Ventspils olimpiskā centra puses, jo pat arhitekti bija paredzējuši šādu vecāku iespēju vērot savu bērnu nodarbību. Vecāki praktiski visos sporta veidos atvedot savus bērnus uz treniņa seko līdzi nodarbībām - hokejā, basketbolā, slēpošanā, slidošanā uc. Šeit izdomājuši atrunu, ka bērniem vecāku klātbūtne novēršot uzmanību no nodarbībām, jo vēlas izrādīties vecākiem. Labi, tāpēc ir izdomātas spoguļplēves, kur vecāki bērnus redz, bet bērni vecākus ne. Šī nelaime ir vienīgi stulbuma un idiotisma iemesls kādam aizklājot logu, kā rezultātā gāja bojā bērns!
esports
e
Severs izm sporta departaments valsts institūcija grib novelt visu atbildību uz sabiedriskajām organizācijām. Kam tad tāds departaments vajadzīgs? Nemaz nerunājot, ka nauda federācijām no valsts netiek dota. Tad sanāk, ka sabiedriskām organizācijām jārisina valstiskas problēmas par sabiedrisko organizāciju atblastītāju vai biedru līdzekļiem? šī bildi stipri veca, tagad Severam daudz ierēdnieciskākas formas
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 386

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sācies astronomiskais rudens

Latvijā un citviet Zemes ziemeļu puslodē iestājies astronomiskais rudens, savukārt dienvidu puslodē sācies pavasaris.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas