Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Sociālā kampaņā aicinās atturēties no viedierīču pārmērīgas lietošanas

Aptuveni 45% Latvijas iedzīvotāju, kas mēģinājuši mazināt viedierīču negatīvo ietekmi savā dzīvē, atzinuši, ka viedierīcēs un internetā pavadītā laika ierobežošana lika justies labāk un brīvāk, noskaidrots Tele2 un SKDS veiktajā aptaujā. Tādēļ šodien vadošais mobilo sakaru operators Tele2 kopā ar Latvijas restorānu biedrību un starptautisko lidostu Rīga uzsāk informatīvu kampaņu Digitālais detokss, aicinot iedzīvotājus izvērtēt savus interneta un viedierīču lietošanas paradumus un lietot tās jēgpilni. Kampaņas laikā sociālajos medijos, restorānos un lidostā iedzīvotajiem tiks atgādināts, ka ir svarīgi lietot viedierīces jēgpilni, un tāpat kā ikvienam no mums ir nepieciešams atvaļinājums, tāpat ir vajadzīgs digitālais detokss jeb atelpa no viedierīcēm.

Kā motivāciju mainīt savus ikdienas interneta lietošanas paradumus, 55% aptaujāto min vēlmi vairāk laika veltīt aktivitātēm ārpus ekrāna.  Piemēram, sportam, grāmatu lasīšanai, nodarbēm brīvā dabā. 28% respondentu atzīst, ka ierobežojuši tehnoloģiju patēriņu, vēloties uzlabot dzīves/darba līdzsvaru, 27% plānoja vairāk laika veltīt ģimenei un tikpat daudziem (27%) kā motivācija kalpoja nepieciešamība pēc pilnvērtīga miega. 21% aptaujāto ierobežoja viedierīču lietošanu, lai samazinātu savu ikdienas stresa līmeni, bet 19% vēlējās uzlabot veselību.

Vienlaikus piektā daļa (21%) respondentu atklāj, ka viedierīcēs un internetā pavadītā laika ierobežošana tiem lika justies, ka kaut ko palaiž garām.

"Tehnoloģiju izmantošana var ievērojami atvieglot mūsu ikdienu. Taču nereti jūtam, ka internets un viedierīces atņem mums pārāk daudz laika, pakāpeniski mūs sākot vadīt un izmantot. Līdzīgi kā atvaļinājums, pauze tehnoloģiju lietošanā jeb digitālais detokss mums ļauj pārskatīt to lietošanas paradumus, atstājot derīgos un atsakoties no tiem, kas traucē līdzsvaram dzīvē, kaitē attiecībām un veselībai. Labākie mirkļi mūsu dzīvē visbiežāk ir tad, kad tehnoloģijas klusē," saka Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Līdzās Veselības ministrijai un vadošajiem neiroloģijas un psiholoģijas speciālistiem Tele2 iniciatīvai mainīt mobilo tehnoloģiju lietošanas kultūru Latvijā pievienojas arī Latvijas restorānu biedrība. Jau ar šodienu Rīgas un Latvijas labākajos restorānos, bāros un kafejnīcās apmeklētāji tiks aicināti izbaudīt gardas maltītes un vienam otra sabiedrību, atsakoties no ieraduma ieskatīties telefonā ēdienreizes laikā.

"Restorāna vai kafejnīcas apmeklējuma mērķis nav tikai gastronomisks. Kopīga maltīte ir iespēja kvalitatīvi pavadīt laiku, veidot jēgpilnas cilvēciskās attiecības ar saviem tuvajiem, draugiem, kolēģiem, sadarbības partneriem vai nejauši sastaptiem cilvēkiem. Turklāt darīt to nepastarpināti, neizmantojot modernās tehnoloģijas. Ne velti valstīs, kurās kopīga maltīte mājās vai restorānā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, ir arī augsta savstarpējo attiecību kultūra un izpratne par labu ēdienu. Tātad cilvēki ir veselāki un arī laimīgāki," uzsver Latvijas restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Olainfarm vadība turpina ignorēt akcionāru tiesības(4)

Pagājušajā nedēļā notikušajās a/s Olainfarm akcionāru kārtējā un ārkārtas pilnsapulcēs attiecībā uz izmaiņām uzņēmuma vadībā negaidīti pavērsieni nenotika. Jau kārtējās sapulces sākumā uzvirmojušās...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas