Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Svarīga informācija tiem, kas vēlas apmeklēt pāvesta Franciska Svēto Misi Aglonā

Līdz pāvesta Franciska vizītei Latvijā ir palikušas mazāk nekā divas nedēļas. Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrs ir sagatavojis sarakstu ar lietām, kuras vērts zināt pirms došanās uz Aglonu, kur bazilikas sakrālajā laukumā pāvests Francisks 24. septembrī plkst. 16.30 svinēs Svēto Misi.

Ieejas kartes uz pāvesta dievkalpojumu Aglonā var saņemt katoļu baznīcā, kurā persona reģistrējusies vai kura ir izvēlēta, reģistrējoties internetā. Ārzemju viesi ieejas kartes saņems elektroniski. Taču arī nereģistrējušies cilvēki var droši braukt uz Aglonu – Latvijas bīskapi ir apliecinājuši, ka uz Svēto Misi Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā tiks visi, kas vēlas.

No 22. līdz 25. septembrim Aglonas teritorijā būs ierīkotas 18 autostāvvietas svētceļnieku vieglajām automašīnām un autobusiem. Lielākā daļa no tām atradīsies pavisam tuvu Aglonas bazilikai. Tās būs izvietotas blakus autoceļiem, pa kuriem no dažādām pusēm var iebraukt Aglonā. Cilvēkiem ar invaliditāti plānotā autostāvvieta ir vistuvāk Aglonas bazilikai - Krāslavas ielā.

Šajās dienās daudzviet uz Aglonas ceļiem būs aizliegts apstāties un stāvēt. Pirmkārt, tas skars ceļus Aglonas bazilikas tuvumā. Tāpat būs aizliegts apstāties uz ceļa no Aglonas dzelzceļa stacijas virzienā uz Aglonu, kā arī uz Jaunaglonas ceļa. Kravas auto vadītājiem jāņem vērā, ka būs tranzītsatiksmes ierobežojumi un šajās dienās ieteicams izmantot apbraucamos ceļus.

Uz Aglonu var doties arī ar sabiedrisko transportu. Piemēram, no Rīgas uz Aglonu un atpakaļ Pasažieru vilciens ir norīkojis trīs vilcienu reisus. No Rīgas stacijas 24. septembrī vilcieni aties plkst. 6.47 (Aglonā ienāks plkst. 10.50), plkst. 7.40 (ienāks plkst. 11.55) un plkst. 9.02 (ienāks plkst. 12.51). No Aglonas stacijas vilcieni aties plkst. 20.30 (Rīgā ienāks plkst. 00.13), plkst. 21.30 (ienāks plkst. 1.10) un plkst. 22.30 (ienāks 2.02.).  Biļetes uz šiem reisiem var iegādāties www.pv.lv, mobilajā lietotnē, kā arī biļešu kasēs. Biļetes cenā ir iekļauts arī brauciens ar autobusu no Aglonas stacijas līdz Aglonas autoostai un pēc Svētās Mises atpakaļ.

Ieeja Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā 24. septembrī būs no plkst. 9. Ļoti ieteicams ierasties jau līdz plkst. 14. Ieiet laukumā varēs pa vārtiem nr. 1., 2., 3., 4., 5., 6. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jādodas uz 3. ieeju, kur viņus sagaidīs un uz vietu sektorā netālu no altāra pavadīs Caritas Latvija brīvprātīgie.

Pirms ieiešanas būs jāiziet drošības pārbaude. Aglonas bazilikas laukumā nedrīkstēs ienest šādas lietas: lietussargus, stikla taru (pudeles, burkas, traukus u.c.), lielgabarīta lietas vai somas (ietilpībai jābūt ne lielākai par 5 litriem), karogus vai plakātus, alkoholu, narkotiskās un psihotropās vielas, taures, svilpes, bungas un citas skaņas pastiprinošas ierīces, radio raidītājus un uztvērējus, portatīvos pašbilžu rokas statīvus (selfijstikus), visa veida ieročus un pašaizsardzības ierīces (t.sk. šķēres un jebkura veida nažus), lidojošus priekšmetus (radio vadāmi, bezpilota objekti u.c.), jebkāda veida pirotehnikas izstrādājumus (dūmu sveces, petardes u.c.), sporta inventāru, ugunsnedrošas, sprādzienbīstamas, ķīmiskas un bioloģiskas vielas, lāzeriekārtas, jebkuru citu priekšmetu, kas var radīt apdraudējumu vai traucējumu citiem apmeklētājiem vai pasākumiem.

Aglonas bazilikas laukumā drīkstēs un ir ieteicams ņemt līdzi šādas lietas: lietusmēteli, ūdeni, pildītu plastmasas pudelēs, sviestmaizes (pie bazilikas laukuma būs tikai pāris tirdzniecības vietas, kurās varēs nopirkt līdzi ņemamu ēdienu), nelielu saliekamo krēsliņu, rožukroni, nepieciešamos medikamentus.

Aglonas bazilikas laukumā jau no paša rīta būs iespējams sekot līdzi pāvesta Franciska vizītes tiešraidei no Rīgas. Plkst. 12.20 būs pusdienas ar līdzpaņemtajām sviestmaizēm, plkst. 13 dokumentālā filma par Aglonas svētgleznu, plkst. 13.15 Aglonas Dievmātes svētbildes svinīga iznešana un procesija pa laukumu, plkst.14 Rožukronis, plkst. 15.30 dokumentālā filma par pāvestu Francisku, plkst.16 pāvesta sagaidīšana un plkst. 16.30 Svētā Mise, kas noslēgsies plkst. 18.

Sakrālajā laukumā būs izvietotas bezmaksas labierīcības (sanitārie mezgli, WC), darbosies medicīniskās palīdzības punkti. Organizatori lūdz bez vajadzības neatstāt savu sektoru un bazilikas sakrālo laukumu, lai nepagarinātu rindas pie drošības pārbaudes. Neskaidrību gadījumā varēs vērsties Informācijas centrā (ārpus sakrālā laukuma) vai pie brīvprātīgajiem (sakrālā laukuma teritorijā).

Līdzās Informācijas centram atradīsies Latvijas Pasta stends, kurā 24. septembrī notiks pāvesta Franciska pastmarkas pirmās dienas zīmogošana un būs arī iespēja nosūtīt pastkarti mājās palicējiem.

Pasākuma laikā mobilos telefonus vēlams uzstādīt klusuma režīmā vai izslēgt. Fotografēt vai filmēt ar telefonu nav aizliegts.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Lieldienās parasti apēdu:

Kopā nobalsojuši: 119

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pierīga nav mierīga(6)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) modelējums, samazinot valstī pašvaldību skaitu no 119 līdz 35, Pierīgā no 2021. gada paredz Ādažu administratīvajai teritorijai piev...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas