Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pāvesta vizīte

Redzam, ka kristiešiem grib liegt publiski paust savu viedokli. Saruna ar Zbigņevu Stankeviču

"Patiesi demokrātiskā sabiedrībā katram ir tiesības publiski paust savu viedokli tiktāl, ciktāl tas neaizskar kāda cilvēka cieņu. Tagad redzam, ka kristiešiem grib liegt publiski paust savu viedokli. Pēdējā laikā ne vienu vien reizi arī sociālajos tīklos izskanējis – kā es uzdrošinos tikties un runāt ar partijām. Es Twitter sarakstē šādu attieksmi raksturoju kā totalitārisma vēsmas, mēģinājumu aizbāzt muti pusotram miljonam ticīgo," intervijā Romānam Meļņikam pauž Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

FOTO: Aglona sagaida pāvestu Francisku

Pāvestu Francisku pirmdien Aglonā uz svēto misi ar gavilēm sagaidīja vairāki desmiti tūkstošu cilvēku. Pāvests Latgalē ieradās ar helikopteru no Rīgas, bet pēc mises tādā pat veidā atgriezās Latvija galvaspilsētā, lai otrdien apmeklētu Igauniju.

Pāvests homīlijā Aglonā aicina rūpēties par līdzcilvēkiem un pieņemt citādos

Sv.Marija mudināja pieņemt citam citu bez diskriminācijas un arī Latvijā visiem jāzina, ka vēlamies dot priekšroku nabadzīgajiem, piecelt tos, kas pakrituši, un pieņemt citus tādus, kādi tie ir, - pirmdien homīlijā Aglonas bazilikas laukumā cilvēku tūkstošiem sacīja katoļu baznīcas galva, pāvests Francisks.

FOTO: Pāvests Francisks viesojas Latvijā

Pirmdien, 24. septembrī, Baltijas vizītes ietvaros Latvijā viesojas Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks. Pāvestu lidostā sagaidīja valsts augstākās amatpersonas un Latvijas Katoļu baznīcas vadība, bet pēc tam pāvests Francisks apmeklēja Brīvības pieminekli, kur nolika ziedus. Pie pieminekļa viņu sagaidīja prāvs sveicēju pulks. Pāvests viesojās arī Rīgas pilī, bet vēlāk noturēja ekumēnisko dievkalpojumu Doma baznīcā. Plkst. 16.30 notiks svētā mise Aglonas bazilikā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide