Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 19. februāris
Zane, Zuzanna

Tiesa atzinusi, ka LU rektors Muižnieks nav sadarbojies ar VDK

Pēc Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka aicinājuma Publiskās atmiņas centrs publicējis pilnīgu viņa sadarbības ar bijušo LPSR Valsts drošības komiteju (VDK) pārbaudes lietu, aģentūru LETA informēja centra valdes sekretāre Elīza Nikola Sveržicka.

Lietā tiesa nolēma, ka Muižnieks nav apzināti vai slepeni sadarbojies ar LPSR VDK, kā arī nav bijis tās darbinieks vai informators. Sveržicka piebilda, ka Nacionālais arhīvs publicē tikai spriedumu rezolutīvās daļas, tāpēc sabiedrība nezina, vai lietā ir ziņojumi vai liecības, kas ļautu izdarīt morālas dabas secinājumus.

Sveržicka norādīja, ka prokurors Vilhelms Sausiņš lietā konstatējis, ka konkrētā VDK struktūrvienība drīkstēja izveidot personas darba lietu un kartīti bez personas piekrišanas, izmantojot studenta autobiogrāfiju, ko izsniedza toreizējā universitātes sevišķā daļa. "[Rubikam] pēc pavēles bija tiesības noformēt un ieslēgt aģentūras tīklā Muižnieku kā aģentu, par ko pat Muižnieks nezināja un nevarēja zināt," pausts tiesas sēdes protokolā.

Muižnieks uzsvēra, ka ar čeku nav sadarbojies un nekad nav ticis vervēts, tādējādi viņa "sirdsapziņa ir gluži tīra".

Vienlaikus LU rektors vēloties kliedēt jebkuru šaubu ēnu, sniedzot sabiedrībai pieeju pilnīgi visām Latvijas rīcībā esošām ziņām lietā, lai katrs var pats pārliecināties, ka nepastāv nekādi pretizlūkošanas datubāzes Delta Latvija ziņojumi vai jebkādi citi apstākļi, kas liecinātu par jebkādu viņa sadarbību ar "čeku". Tiesas lieta ir arī visa informācija, kas ir pašam Muižniekam zināma par šo gadījumu, piebilda LU rektors.

Muižnieks ir viens no diviem kandidātiem šonedēļ, 24.maijā, gaidāmajās LU rektora vēlēšanās, konkurējot uz šo amatu ar universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekānu, profesoru Gundaru Bērziņu.

 

Top komentāri

.
.
Nekādas kartītes bez personas līdzdalības netika veidotas! Es atteicos no sadarbības ar VDK un tiku nekavējoties no augstskolas 3.kursa parauts krievos. Daudzi izvēlējās sadarboties un līst augstāk. Tagad viņi ir balti un pūkaini, jo vairs neko pierādīt nevar. Nelieši ir un paliek nelieši.
Paolo Pavo
P
Ja vajadzēs, tad latviešu "brīvvalsts" tiesa pierādīs, ka 2x2=5. Un dotajam kungam tas pašlaik ir ļoti vajadzīgs, lai paliktu LU pie treknās siles, kur barojas latviešu "akadēmiskie" mēsli.
Nepareizs virsraksts
N
Tiesa nekonstatē, ka nav sadarbojies, bet, ka sadarbības faktam mūsdienās vairs nav pietiekamu pierādījumu
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jāpalielina nodokļu ieņēmumi(83)

Nodokļu ieņēmumu palielināšana ir viens no svarīgākajiem kritērijiem nodokļu sistēmas uzlabošanai – ar šādu secinājumu klajā nākusi Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Š...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas