Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Indriķis Muižnieks

Straube: Šobrīd neredzu sevi ilgstošā darbā LU rektora amatā

Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube šobrīd noliedz iespēju kandidēt universitātes rektora vēlēšanās, jo neredz sevi ilgstošā darbā rektora amatā, aģentūra LETA noskaidroja universitātē.

Tiesa ierosinājusi lietu par Muižniekam nelabvēlīgo valdības lēmumu

Tiesa pieņēmusi bijušā Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka pieteikumu, kurā apstrīdēts viņam nelabvēlīgais valdības lēmums, un pēc šī pieteikuma ir ierosināta administratīvā lieta, aģentūrai LETA pavēstīja Administratīvās rajona tiesas tiesneša palīdze Ilze Butkus.

Lēmumu pieņemšanu atliek

Savu sašutumu par Ministru kabineta (MK) sēdes laikā pieņemto lēmumu atlikt jautājumu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā līdz nākamās nedēļas sēdei pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Uz jautājumu, kā ministre vērtē valdības lēmumu, Šuplinska atbildēja: "Ļoti piesardzīgi."

Noslēpumi ap LU rektora vēlēšanām

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) cer, ka valdība jau nākamās nedēļas sēdē skatīs rīkojumu par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā. Ja Ministru kabinets šo rīkojumu pieņems, tajā būs arī norādīts konkrēts rektora pienākumu izpildītājs, ko ieceļ augstskolas dibinātājs jeb IZM. Dienai no neoficiāliem, bet drošiem avotiem zināms, ka līdz ar šo rīkojumu par rektora pienākumu izpildītāju plānots iecelt LU Datorikas fakultātes domes priekšsēdētāju profesoru Juri Borzovu. Viņš bija Muižnieka konkurents arī iepriekšējās rektora vēlēšanās 2015. gadā, kad tajās zaudēja.

Studentu skatījumā izglītības un zinātnes ministre nav atvērta diskusijām

Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) nav atzinusi pārkāpumus par reāli pastāvošiem, piektdien preses konferencē norādīja LU SP priekšsēdētāja Alise Paula Zīverte. Viņa skaidro, ka LU SP ir saņēmusi vēstuli no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kurā uzskaitīti četri būtiski pārkāpumi, saistīti ar procesuālajām niansēm, kuras LU SP nav ievērojusi LU rektora vēlēšanu norisē. "Savā atbildes vēstulē esam norādījuši, ka ir nianses, ir neprecizitātes, ir notikuši pārkāpumi, bet šajos pārkāpumos nav vainojami studenti. LU SP bija iespēja izskaidrot, kāda ir situācija un redzējums un kā beigu beigās ir patiesībā," pauž Zīverte.

Ašeradens: Aicināšu kolēģus atbalstīt Muižnieka apstiprināšanu par LU rektoru

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) plāno aicināt Jaunās Vienotības (JV) kolēģus rīkoties atbilstoši likuma nosacījumiem un atbalstīt Indriķa Muižnieka apstiprināšanu par Latvijas Universitātes (LU) rektoru, aģentūrai LETA sacīja politiķis, paužot savu personīgo viedokli.

LU rektora vēlēšanu drāma turpinās

Neskatoties uz to, ka lēmums par apstiprināšanu rektora amatā ir jāpieņem Ministru kabinetam (MK), trešdien preses konferencē izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) uzsvēra, ka neatbalsta Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā. Šuplinska norāda, ka lēmumprojekts par Muižnieka kandidatūru rektora amatam tiks virzīts atbilstoši Augstskolu likumā noteiktajām prasībām kopā ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) pārbaudes rezultātiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide