Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

VDK

Bijušajiem VDK aģentiem grib uz visiem laikiem liegt īpašās pielaides valsts noslēpumiem

Saeimā ir nonācis priekšlikums uz visiem laikiem liegt piekļūt valsts noslēpumiem bijušajiem PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) darbiniekiem un aģentiem - šobrīd likums vēl to ļauj ar īpašu Satversmes aizsardzības biroja akceptu. Šādu pielaižu saņēmēju šobrīd vairs nav daudz, un lielākā daļa strādā privātfirmās, kas saņēmušas industriālās drošības sertifikātu un strādā ar valsts noslēpuma objektiem biznesa pasūtījumos, vēsta TV 3 raidījums Nekā personīga.

Kangeris: Čekas maisos varētu būt 583 radošās inteliģences pārstāvju uzvārdi

Bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartotēkā jeb tā dēvētajos čekas maisos varētu būt 583 kartītes ar inteliģences pārstāvju uzvārdiem. Tā, atsaucoties uz bijušo Totalitārisma seku dokumentēšanas centra vadītāju Induli Zālīti, pieļauj VDK dokumentu izpētes komisijas vadītājs Kārlis Kangeris, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Pētnieki satraukti par VDK lietu dokumentu pazušanu no tiesu arhīviem

Latvijas vēstures pētnieki ir satraukti par Latvijas Padomju sociālistiskās republikas (LPSR) Valsts drošības komitejas (VDK) lietu dokumentu pazušanu no tiesu arhīviem, aģentūrai LETA pauda Latvijas LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētājs Kārlis Kangeris.

Ventspils domes deputāta kandidāta iespējamo sadarbību ar VDK ievēlēšanas gadījumā pārbaudīs tiesa

Informācija par kāda Ventspils pilsētas domes deputāta kandidāta iespējamo sadarbību ar PSRS Valsts drošības komiteju (VDK) viņa ievēlēšanas gadījumā būs jāpārbauda tiesai. Kā aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Baiba Līdaka, vēlēšanām pieteiktais kandidāts, kas saskaņā ar Satversmes aizsardzības biroja (SAB) Totalitārisma seku dokumentēšanas centra konstatēto ir bijis PSRS VDK Robežapsardzes štata darbinieks, no vēlēšanu kandidātu saraksta netiks svītrots. Ja šī persona tiks ievēlēta domē, tad vai nu viņam pašam, vai arī domei būs jāvēršas tiesībsargājošās iestādēs, lai ar tiesas spriedumu vai nu tiktu konstatēts fakts par sadarbošanos ar VDK, vai arī tiktu noņemta aizdomu ēna par šādu sadarbību, skaidroja Līdaka.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide