Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VDK

VDK dokumentus plāno sākt publicēt šogad

Bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentus atbilstoši finanšu iespējām plānots sākt publicēt šogad, iecerējuši Saeimas deputāti.

VDK dokumentus plāno publiskot gada beigās

Laika ierobežojumu dēļ bijušās Valsts drošības komisijas (VDK) dokumentus nebūšot iespējams pagūt publiskot līdz 13.Saeimas vēlēšanām oktobrī, šāds secinājums trešdien izskanēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Bijušajiem VDK aģentiem grib uz visiem laikiem liegt īpašās pielaides valsts noslēpumiem

Saeimā ir nonācis priekšlikums uz visiem laikiem liegt piekļūt valsts noslēpumiem bijušajiem PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) darbiniekiem un aģentiem - šobrīd likums vēl to ļauj ar īpašu Satversmes aizsardzības biroja akceptu. Šādu pielaižu saņēmēju šobrīd vairs nav daudz, un lielākā daļa strādā privātfirmās, kas saņēmušas industriālās drošības sertifikātu un strādā ar valsts noslēpuma objektiem biznesa pasūtījumos, vēsta TV 3 raidījums Nekā personīga.

Pētnieki Stūra mājas sienās atrod ložu caurumus un lodes

Latvijas Okupācijas muzeja pētnieki guvuši pierādījumus tam, ka Stūra mājas telpā, kas jau iepriekš tika uzskatīta par režīma pretinieku noslepkavošanas telpu, patiešām ir notikusi šaušana. Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Okupācijas muzeja Sabiedrisko attiecību nodaļā, minēto apstiprina ložu caurumi oriģinālajos (no 1941.gada) sienas dēļos, kā arī atrastie lietiskie pierādījumi - lodes.

Lietuvā publiskoto čekas aģentu sarakstu aicina vērtēt kritiski

Lietuvas Iedzīvotāju genocīda un pretošanās kustības izpētes centrs (LGGRTC), kas aizvadītajā nedēļas nogalē pabeidza vairāk nekā piecus gadus ilgu procesu - PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu arhīvu personisko lietu reģistrācijas žurnāla datu publiskošanu, pirmdien uzsvēris, ka šī informācija ir jāvērtē kritiski.

Lejupielādējams VDK izpētes rakstu krājuma sējums Lielais Brālis Tevi vēro: VDK un tās piesegstruktūras

Latvijas PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisija elektroniski publicējusi VDK zinātniskās izpētes rakstu krājuma 4. sējumu Lielais Brālis Tevi vēro: VDK un tās piesegstruktūras, portālu Diena.lv informēja VDK zinātniskās izpētes komisijas administratīvā sekretāre Marta Starostina. Elektroniskais izdevums ikvienam interesentam pieejams lejupielādei PDF formātā, klikšķinot šeit.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide