Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

TIEŠRAIDE: Konference Dziesmu un deju svētki ceļā uz 150. gadskārtu

Pirmdien, 29. oktobrī, no plkst.10:30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek konference Dziesmu un deju svētki ceļā uz tradīcijas 150-gadi, ko organizē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Portāls Diena.lv piedāvā vērot LMT Straume nodrošināto konferences tiešraidi.

Konferences laikā diskutēs gan par svētku repertuāru, starpsvētku procesa organizāciju, komunikāciju, biļešu izplatīšanas modeļiem un citiem būtiskiem jautājumiem, kā arī akcentēs Dziesmusvētku kopienas aktīvāku iesaisti starpsvētku organizatoriskajā procesā.

"Katros Dziesmu un deju svētkos izskan atšķirīgi viedokļi par vairākiem svētku veidošanas jautājumiem, sākot ar repertuāru un beidzot ar finansējuma plānošanas prioritātēm," stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

"Domājot jau par 2023. gada Dziesmu un deju svētkiem, kā arī par tradīcijas saglabāšanu ilgtermiņā, ir nepieciešams, balstoties un izvērtējot 2018. gada Svētku pieredzi, vienoties par dažiem pamatjautājumiem - kāda ir svētku misija, kas ir svētku galvenās mērķgrupas, pēc kādiem principiem jāveido svētku repertuārs, kā arī par laikmeta ieviestajām izmaiņām gan kopienas iekšienē, gan sabiedrības pieprasījumā un mūsu kopīgā spējā to akumulēt kā impulsu pozitīviem jaunievedumiem. Vēlamies izdiskutēt arī aizvadīto Svētku pieredzi un izveidot ceļa karti nākamajiem Svētkiem," konferences uzdevumus definē LNKC direktore.

Konferences programma:

10:30 - 12:00 Konferences atklāšana
12:30 - 14:00 Paneļdiskusija Dziesmu un deju svētku repertuārs
15:00 - 16:30 Paneļdiskusija Dziesmusvētku kustības ikdiena tradīcijas ilgtspējas kontekstā
17:00 - 18:30 Paneļdiskusija Dziesmu un deju svētku biļešu izplatīšanas modeļi - taisnīgākās alternatīvas meklējumi
18:30 - 20:10 Konferences noslēgums

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas