Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Turpmāk ģimenes ārsta apmeklējums lielai daļai iedzīvotāju maksās dārgāk

Šogad samazināti vai palielināti vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu personām līdz 65 gadu vecumam turpmāk jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā, savukārt līdzmaksājums par speciālista konsultāciju ir samazināts, paredz valdības atbalstītie grozījumi Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība.

Pamatojot šīs izmaiņas, Veselības ministrijā (VM) norāda, ka līdzšinējais pacienta līdzmaksājums par ģimenes ārsta apmeklējumu 1,42 eiro apmērā, kas skaitliski nav "apaļa" summa, veicināja situācijas, kad pacienti norēķinājās ar apaļas summas nominālu, samaksājot, piemēram 1,50 eiro un nepieprasīja vai nesaņēma atlikumu no ģimenes ārsta par pakalpojumu, tādējādi par valsts apmaksātu pakalpojumu faktiski pārmaksājot un maksājot vairāk nekā valstī noteiktais pacienta līdzmaksājums.

Attiecīgi līdzmaksājums par ģimenes ārsta apmeklējumu šai iedzīvotāju grupai tagad būs divu eiro apmērā. VM uzskata, ka tas ievērojami atvieglos naudas plūsmas administrēšanu un mazinās neuzskaitīto maksājumu īpatsvaru.

Savukārt personām virs 65 gadiem līdzmaksājums par ģimenes ārsta apmeklējumu samazināts līdz vienam eiro. Tādējādi ministrija cer atvieglot finansiālo slogu un nodrošināt lielāku pakalpojuma pieejamību pensijas vecumu sasniegušajiem iedzīvotājiem.

Latvijā gan šogad pensionēšanās vecums ir 63 gadi un deviņi mēneši. No 2014.gada 1.janvāra pensionēšanās vecums tiek palielināts par trim mēnešiem ik gadu - līdz 2025.gada 1.janvārī tas būs 65 gadi.

No 1,42 eiro līdz diviem eiro pieaudzis līdzmaksājums par elektrokardiogrāfiskajiem izmeklējumiem, bet no 2,85 eiro līdz trīs eiro - līdzmaksājums par rentgenoloģisko izmeklējumu.

Tikmēr no 4,27 eiro līdz četriem eiro samazinājies līdzmaksājums par speciālista konsultāciju. No ministrijas skaidrotā saprotams, ka starpība, kas speciālistiem radīsies samazinātā līdzmaksājuma dēļ tiks kompensēta, paaugstinot aprūpes epizožu tarifus.

Tieši tādā pat apmērā samazinājušies līdzmaksājumi par neiroelektrofizioloģiskajiem izmeklējumiem, ultrasonogrāfiskajiem izmeklējumiem un citiem pakalpojumiem.

7,11 eiro lielie līdzmaksājumi noapaļoti līdz septiņiem eiro, piemēram, par katru dienu, kas pavadītā dienas stacionārā, saņemot nieru aizstājterapijas, ķīmijterapijas, hematoloģijas, staru terapijas, rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī neiroloģisko, iekšķīgo slimību, narkoloģisku vai psihiatrisku saslimšanu un hronisko sāpju ārstēšanu.

Tikmēr 14,23 eiro lielais līdzmaksājums par datortomogrāfisko izmeklējumu turpmāk būs 14 eiro apmērā.

Samazināts arī līdzmaksājums par sēklinieku biopsiju, embrija pārstādīšanu un olnīcas punkcija olšūnu aspirācijai - no 21,34 eiro līdz 21 eiro.

Par kodolmagnētiskās rezonanses izmeklējumu turpmāk jāmaksā 28 eiro līdzmaksājums līdzšinējo 28,46 eiro vietā.

Izmaiņas neietekmēs no līdzmaksājumiem atbrīvotās iedzīvotāju kategorijas.

Top komentāri

kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Es būtu vinnētājs uz šito apaļošanu sava vecuma dēļ, bet nekā! Es dzīvoju teritorijā kur ģimenes ārsta vispār nav, bet pilsētā, kas ir arī novada centrs visi ārsti ir tā noslogoti ka lauķus nepieņem. Pat lai miršanas zīmi dabūtu tagad jācenšas nomirt slimnīcā.
jautri
j
Pamatojums visai smieklīgs. Kāpēc tad mediķi nevar izdot atlikumu? Lielākoties par pakalpojumiem var samaksāt kasē, pat ar karti. Un, ja tomēr tāda problēma ir, tad šādā veidā iegūtais daļas mediķu beznorēķinu ienākums ir tikai niecīga daļiņa no kopējā "kreisā". Cik smieklīga ir ministrija, cenšoties iestāstīt cilvēkiem, ka tas, ko viņi reāli dara (papildus maksā uz rokas), patiesībā nenotiek.
Irlielāmērāticams
I
ka varētu maksāt vēl vairāk, ja ārstēšanai būtu reāls efekts.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(12)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas