Laika ziņas
Šodien
Migla

Ģimenes ārsti

Priekules novadā uz 4500 pacientiem - viena ģimenes ārste

No 1. jūlija Priekules novadā būs tikai viena ģimenes ārste, jo pensijā dodas ģimenes ārstes Margarita Asriance un Maija Retējuma, liecina SIA Priekules slimnīca valdes priekšsēdētājas Tatjanas Ešenvaldes paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Miljoni darbam ārpus Rīgas

Ārstu trūkums reģionos ir samilzusi problēma, tāpēc Veselības ministrija (VM) radusi instrumentu, kā mudināt mediķus tomēr izvēlēties darbu ārpus galvaspilsētas. Piekrītot piecus gadus strādāt reģionā, būs iespēja pieteikties diezgan būtiskam finansiālam atbalstam. Kopumā tam paredzēti 10 miljoni eiro. Tie, kuri jau strādā ārpus Rīgas vai gatavojas to darīt, gan norāda, ka tas būs papildu garants tiem, kas jau šo lēmumu ir pieņēmuši, bet diez vai galvenā motivācija mainīt dzīves un darba vietu.

Pērn 15 mediķi spēja izpildīt visus ģimenes ārstiem noteiktos kvalitātes kritērijus

Ģimenes ārstiem noteiktos 13 kvalitātes kritērijus pērn izpildījuši 15 mediķi, kas ir par septiņiem mediķiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD). Patlaban veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana atbilstoši valstī noteiktajiem darba kvalitātes kritērijiem par darbu 2017. gadā. Izvērtējot 1267 ģimenes ārstu darbu, NVD secinājis, ka ģimenes ārstu skaits, kuri izpilda vairākus kvalitātes kritērijus, ar katru gadu pieaug.

NVD: Uzlabojas ģimenes ārstu prakšu sniegto pakalpojumu kvalitāte

Veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana atbilstoši valstī noteiktajiem darba kvalitātes kritērijiem par darbu 2017. gadā. Izvērtējot 1267 ģimenes ārstu darbu, secināts, ka ģimenes ārstu skaits, kuri izpilda vairākus kvalitātes kritērijus, ar katru gadu pieaug, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Veide: Pat prasmīgiem datora lietotājiem e-recepšu izrakstīšana prasa ilgu laiku

Kompensējamo medikamentu receptes izrakstīšana e-veselības portālā aizņem vairāk par divām minūtēm pat tiem ārstiem, kuri vairāk nekā desmit gadus lietojuši speciālās ārstu datorprogrammas, aģentūrai LETA jauno e-veselības sistēmu kritiski vērtēja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide. Turpretī papīra formā un ārstu lietotajās speciālajās datorprogrammās to var veikt 30 sekundēs, piebilda Veide.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide