Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Vairākās īpaši aizsargājamās teritorijās konstatē ar motocikliem radītus zemsedzes bojājumus

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) eksperti vairākās īpaši aizsargājamās teritorijas, tostarp Ķemeru Nacionālajā parkā, šogad konstatējuši ar krosa motocikliem bojātu mežu un kāpu zemsedzi, aģentūru LETA informēja DAP.

Krosa motociklu riepu nospiedumi fiksēti dabas parkā Milzukalns, kā arī Ķemeru Nacionālā parka dabas pieminekļa Krāču kalni apvidū tālu prom no oficiālajiem autoceļiem. Patlaban liecību par pārkāpējiem DAP nav, un vien retos gadījumos ir iespējams likuma pārkāpējus notvert tieši pārkāpuma brīdī, norādīja pārvaldē.

"Pirms sēsties uz motocikla un bezrūpīgi ļauties braucienam pa mežu, būtu vērts pārliecināties, vai teritorijā šādas darbības ir atļautas. Ja vien teritorija nav atzīta par oficiālu moto trasi, nobraukšana no ceļa ar mehanizētu transportlīdzekli ir aizliegta. Bieži vien pārkāpēji pat neiedomājas, cik lielu ļaunumu viņu rīcība spēj nodarīt dabai. Piemēram, krosa motociklu riepu atstātās pēdas mežā uz daudziem gadiem sabojā meža zemsedzi," skaidroja DAP vecākais vides inspektors Kārlis Lapiņš.

Inspektors arī norādīja, ka Ķemeru Nacionālais parks, tāpat kā citas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, dibināts ar mērķi aizsargāt un saglabāt teritorijas dabas daudzveidību, lai tā varētu kalpot sabiedrības atpūtai, izglītošanai un audzināšanai. "Latvijā nacionālo parku apmeklētājiem paveras simtiem dažādu iespēju dabu baudīt daudz saudzīgākos veidos, nekaitējot šeit sastopamajām dabas vērtībām - lieliski palīdz daudzās tūristiem speciāli ierīkotās takas, laipas, velomaršruti un autoceļi," uzsvēra Lapiņš.

DAP atgādina, ka, saskaņā ar likumdošanu, īpaši aizsargājamās teritorijās nobraukšana ārpus ceļiem ar jebkuru mehanizētu transportlīdzekli ir aizliegta. Par šī aizlieguma neievērošanu pārvalde var ierosināt administratīvā pārkāpuma lietvedības procedūru, kā arī piemērot naudas sodu 30 līdz 700 eiro apmērā.

DAP aicina atpūtniekus, sēņotājus un vietējos iedzīvotājus, ieraugot šāda veida pārkāpumus, fiksēt tos fotogrāfijās vai video ierakstos un sūtīt tos uz e-pastu [email protected], norādot arī pārkāpuma vietu un laiku.

Jau ziņots, ka jūnijā DAP vērsās Valsts policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu par nelegālām sacensībām dabas liegumā Ances purvi un meži, kā rezultātā iznīcināti vērtīgi Eiropas Savienības nozīmes biotopi.

 

Top komentāri

Elijah
E
Var ar maizi dibenu atslaucīt, tomēr tas ir GRĒKS, un bez Dieva soda nepaliks. Tāpat motocikls ir transporta līdzeklis , ar ko no punkta A uz punktu B tikt. Jebkāda cita tā izmantošana ir amorāla un noziedzīga, īpaši laikā, kad Latvijas ceļi ir tik sagandēti un nelietojami. Tādas sacensības un azarts ir ļauns un velnišķīgs, un tā ir gluži velta nodarbe, kas cilvēku negandarī, bet gan sagandē un iznīcina. Dariet labāk ko labu un vērtīgu, un realizējiet savu dzīvi mīlestībā, kamēr virs zemes esat!
Jābūts Stulbiņš
J
Ne jau pirmā liecība, ka Latvija sevi nodevusi pilsētnieku rīcībā. Ne jau moto vai kvadracikli ir vienīgais posts. Motorlaivas sen jau posta upes un ezerus. Protams, pie nav vienīgi pilsētnieki, bet ik kurš zvejnieks, kam motorlaiva, un ik kurš mednieks, kas uz savu medibu vietu nedodas kājām. Atrisinājums ir pavisam vienkārš: izdot likumu, kas motorpostu noliedz un pārkāpējus arestē.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijā konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi(7)

Pēdējā diennaktī konstatēti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 577 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopoti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas