Laika ziņas
Šodien
Sniegs
Rīgā -1 °C
Sniegs
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Valdība atbalsta 3,5 miljonu eiro piešķiršanu programmai Latvijas skolas soma

Valdība šodien apstiprinājusi 3,5 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu programmai Latvijas skolas soma. Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju izglītojamiem no 2019.gada 1.septembra līdz 2019.gada 31.decembrim iepazīt Latviju, lai sekmētu patriotisma un valstiskā piederības izjūtu.

Valdības rīcības plāna deklarācijas par Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai noteiktais uzdevums un likuma Par valsts budžetu 2019.gadam projekts paredz noteikt valsts budžeta apakšprogrammas Latvijas valsts simtgades programma finansējuma sadalījumu izglītības iestādēm.

Programmas "Latvijas skolas soma" ieviešanai plānots piešķirt 3 500 000 eiro. No šīs summas 1 621 585 eiro piešķirs Latvijas skolas somas īstenošanai 2018./2019.mācību gada otrajā semestrī. Savukārt no kopējā finansējuma 1 621 585 eiro piešķirs programmas īstenošanai 2019./2020.mācību gada pirmajā semestrī. Savukārt 257 040 eiro paredzēti programmas turpināšanai, proti, saturiskā piedāvājuma veidošanai, programmas īstenošanai un programmas novērtējuma veikšanai.

Finansējumu sadalīs izglītības iestādēm, kurās īsteno akreditētas vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, ieskaitot speciālās izglītības programmas, profesionālās pamatizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmas.

Budžeta finansējuma apmērs 2019.gada piešķīrumiem aprēķināts pēc izglītojamo skaita uz 2018.gada 1.septembri, lai nodrošinātu to, ka finansējums nonāk izglītības iestādēs uz semestra sākumu un ļauj norisēm maksimāli izmantot mācību semestra laiku, informēja MK.

Programmas ieviešanā un īstenošanā Kultūras ministrija (KM) ir izstrādājusi metodiskos ieteikumus, kā arī nodrošina informāciju par pasākumiem kultūras jomā, kas pieejami KM interneta vietnē.

Finansējuma saņēmēji var izmantot minēto pasākumu apkopojumu, kā arī apmeklēt citus pasākumus, kas nav iekļauti minētā materiālā, bet atbilst programmas saturiskajiem kritērijiem.

Paredzēts, ka programma ilgtermiņā sniegs ieguldījumu zināšanu ekonomikai atbilstošas izglītības kvalitātes sekmēšanā, sabiedrības saskaņas veicināšanā un sociālās atstumtības mazināšanā, izrādot rūpes par bērniem un jauniešiem un izmantojot inovatīvus, pedagoģiski pamatotus paņēmienus jēgpilnai un izjustai valstiskās piederības sajūtas stiprināšanai un sabiedrības integrācijai visā izglītības sistēmā.

Plānots, ka programma nodrošinās Latvijas vērtību un mūsdienīgo aspektu iepazīšanu klātienē, jēgpilnā un interaktīvā procesā, sniegs ieguldījumu arī 21.gadsimta pasaulei atbilstošas nodarbinātības sekmēšanā, tai skaitā radošajās industrijās, starpnozaru un zināšanu pārneses projektos un tamlīdzīgi.

Programma ar pilotprojektiem aizsākta jau 2016.gadā un notika četrās izglītības iestādēs. Sākot ar 2018.gada septembri, programmu īsteno visā Latvijā, nodrošinot izglītojamajam iespēju izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Programmas norises uzskatāmas par mācību aktivitātēm, kas palīdz sasniegt valsts izglītības standartos noteiktos mērķus, līdz ar to tās domātas visiem izglītojamajiem.

MK noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas