Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izglītība

Šuplinska: Jāmainās gan sistēmai, gan tās dalībniekiem

Izglītības un zinātnes attīstības pamatā ir un būs cilvēku uzdrošināšanās un spēja savu darbu darīt interesantāk, radošāk un ilgtspējīgāk, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Jāizmanto plašāks zināšanu klāsts

Precīzi dati par centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem būs pieejami tikai septembra sākumā, bet provizoriskie rezultāti liecina, ka skolēnu sniegums eksāmenos ievērojami neatšķiras no iepriekšējā gada rezultātiem. Diena aptaujāja skolotājus un skolēnus, lai noskaidrotu, kāds ir viņu viedoklis par šā gada eksāmeniem.

Akcijas Iedvesmo Latviju mācīties! ietvaros LDz aicina skolēnus mācīties fiziku

Sākot Iespējamās misijas jauno skolotāju iesaukumu, vienlaikus ir uzsākta arī akcija Iedvesmo Latviju mācīties!. Tās laikā nodibinājuma atbalstītāji un domubiedri dodas uz skolām, lai vadītu mācību stundas, dalītos personiskajā pieredzē un uzskatāmi parādītu mācību priekšmeta sasaisti ar viņu profesiju. Uz Jelgavas ģimnāziju devās arī VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) darbinieks Artūrs Bite, lai aicinātu skolēnus mācīties fiziku.

Vidējā aritmētiskā atzīme

Gada sākumā Siguldas Valsts ģimnāzijā (SVĢ) tika mainīta kārtība, kādā tiks vērtēti skolēnu pārrakstītie ieskaites darbi. Jaunie grozījumi mācību sasniegumu izvērtēšanā paredz, ka no pārrakstītā ieskaites darba un iepriekš iegūtā vērtējumu kopsummas tiks izvilkta vidējā atzīme. Piemēram, ja skolēns ir saņēmis kontroldarbā vērtējumu trīs, bet pārrakstot septiņi, tad vidējā atzīme, kuru viņš saņems, būs pieci.

Madara mācās: Turpināt. Nevar padoties

No citas puses par izglītību un viena pieaugušā ceļu līdz iespējai tikt pie bakalaura grāda nozarē, kura vidusskolā nav apgūta - Madara Merle turpina par mācīšanos un atklājumiem, kad vidusskola sen jau cauri, bet tagad vajadzīgais priekšmets tobrīd nav apgūts vispār.

Palīgs populistu izķeršanā

Katru dienu tiek pieņemti neskaitāmi lēmumi. Ja lēmumus balstām uz kļūdainiem apgalvojumiem un nepilnīgu informāciju, tad, iespējams, ka izdarīsim arī sliktas izvēles gan ejot balsot par valsts nākotni, gan ikdienā izvēloties, kam uzticēties. Lai veicinātu gan jauniešu, gan pieaugušo spēju pamanīt argumentācijas kļūdas, Latvijas Debašu asociācijas QUO Tu domā? pārstāvji Evija Goluba, Rasmuss Filips Geks un Edgars Klētnieks izstrādājuši galda spēli Populists.

Kā sadraudzēties ar IT

Evijai Golubai patīk darīt darbu, kurā gan viņa tam var kaut ko sniegt, gan darbs viņai dod iespēju mācīties ko jaunu. Šī kombinācija, kā izskatās, labi darbosies Evijas jaunajā amatā – viņa kļuvusi par IT izglītības fonda Start(IT) izpilddirektori, kurā plāno apvienot savu vadības un izglītības lauciņa pieredzi ar IT prasmju dziļāku apguvi.

Ielaist citus savā karaļvalstī

Fizikas izglītību uzlabotu pedagogu sadarbība un dalīšanās idejās un materiālos, uzskata skolotājs Valdis Zuters.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide