Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izglītība

Daļai doktorantu algas augs

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošajiem būs iespēja saņemt atalgojumu – vismaz 1000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, un to līdz 2023. gada beigām finansēs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu.

Eksāmenu rezultāti nepārsteidz

Aizvadītā mācību gada noslēgumā 12. klases beidzēji varēja kārtot tikai trīs obligātos centralizētos eksāmenus – matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā. Pamatskolēni vispār bija atbrīvoti no pārbaudījumiem, un valsts valodas eksāmenu mazākumtautību programmas apguvušie varēja kārtot brīvprātīgi. To izvēlējās darīt 1681 skolēns.

Skolēnu sniegums obligātajos eksāmenos šogad nedaudz uzlabojies

Šogad skolēnu rezultāti centralizētajos eksāmenos, salīdzinot ar pagājušo gadu, kopumā būtiski nav mainījušies, tomēr obligātajos eksāmenos skolēnu sniegums ir par dažiem procentpunktiem augstāks nekā iepriekšējos gados, vēstīja Valsts izglītības satura centra (VISC).

UNESCO: Pasaulē 258 miljoni bērnu un jauniešu neiegūst izglītību

Kopumā pasaulē 258 miljoni bērnu un jauniešu neiegūst izglītību, un galvenais iemesls tam ir nabadzība, liecina UNESCO globālais izglītības monitoringa ziņojums Iekļaušana un izglītība, kurā apkopoti dati no 209 pasaules valstīm saistībā ar izglītības pieejamību, kvalitāti, Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu un situāciju iekļaujošās izglītības jomā.

Valmierā uzliesmo skolu kari

Valmierā vislielāko vecāku un bērnu interesi izpelnījies Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) piedāvājums, šajā ziņā atstājot sev aiz muguras pārējās pilsētas vidējās izglītības iestādes. Kopumā šajā skolā uz 10. klasi pieteikušies 132 skolēni, taču, tā kā uzņemt varēja 90, aiz durvīm palika 42 pretendenti. Turklāt 26 bija tādi, kuriem vidējā atzīme atestātā bija astoņi, tātad pilnībā atbilstoši valsts ģimnāzijas prasībām, skaidro VPVĢ direktore Agita Zariņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide