Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izglītība

Aicina uz ārzemju privātskolu un valodu nometņu izstādi Rīgā

Sestdien, 30. novembrī, Rīgā (Radisson Blu Hotel Latvija) un 1.decembrī Viļņā (Radisson Blu Hotel Lietuva) skolēniem un vecākiem būs iespēja iepazīties ar pasaulē slavenām privātskolām, starptautiskām koledžām un valodu nometnēm.

Valdība atbalsta 3,5 miljonu eiro piešķiršanu programmai Latvijas skolas soma

Valdība šodien apstiprinājusi 3,5 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu programmai Latvijas skolas soma. Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju izglītojamiem no 2019.gada 1.septembra līdz 2019.gada 31.decembrim iepazīt Latviju, lai sekmētu patriotisma un valstiskā piederības izjūtu.

Šuplinska: Jāmainās gan sistēmai, gan tās dalībniekiem

Izglītības un zinātnes attīstības pamatā ir un būs cilvēku uzdrošināšanās un spēja savu darbu darīt interesantāk, radošāk un ilgtspējīgāk, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Jāizmanto plašāks zināšanu klāsts

Precīzi dati par centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem būs pieejami tikai septembra sākumā, bet provizoriskie rezultāti liecina, ka skolēnu sniegums eksāmenos ievērojami neatšķiras no iepriekšējā gada rezultātiem. Diena aptaujāja skolotājus un skolēnus, lai noskaidrotu, kāds ir viņu viedoklis par šā gada eksāmeniem.

Izglītību nevar pārvērtēt

Izglītošanās nekad nebeidzas – tas ir process visa mūža garumā. Taču tas lielā mērā ir atkarīgs no paša iniciatīvas un vēlmes pastāvīgi papildināt zināšanas un kompetences – spēt paskatīties tālāk par savu ikdienas rutīnu.

Vai visiem jābūt iespējai iegūt augstāko izglītību?

Spēja samaksāt par studijām un segt ikdienas tēriņus ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē augstākās izglītības pieejamību – tieši sociālekonomiskie aspekti lielai daļai jauniešu ir šķērslis studiju uzsākšanai vai turpināšanai. Kreditēšanas sistēma nav būtiski mainījusies pēdējo 20 gadu laikā, tāpēc šajā jomā steidzami nepieciešams veikt reformas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide