Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izglītība

Mēs domāsim arī paši, kā mācīt

Bērnu skaitam klasē nav izšķirošas nozīmes, izšķiroša nozīme ir skolotāja profesionalitātei – intervijā žurnālistam Romānam Meļņikam saka Iespējamās misijas direktors Kārlis Kravis.

Uzņēmumi aizstās skolas?

Darba tirgum mainoties straujāk nekā akadēmiskajai videi, politiskā līmenī norisinās diskusijas par nepieciešamām pārmaiņām izglītības saturā. Pagaidām darba devējiem bieži nākas plātīt rokas, redzot, ka trūkst prasmīgu darbinieku. Lai risinātu darbinieku trūkuma problēmu, uzņēmumi paši sākuši apmācīt darbiniekus. Vai tā varētu kļūt par jaunu normu?

Skolās vakanču saraksts nesarūk

It īpaši saasināti izglītības iestāžu darbinieku trūkumu izjūt Rīgā – trūkst vairāk nekā 80 dažādu mācību priekšmetu skolotāju, kā arī 46 pirmskolas pedagogu un 97 tehnisko darbinieku, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta mājaslapā ievietotais vakanču saraksts.

Mācību gads sāksies klātienē

Atšķirībā no citiem gadiem Zinību diena Latvijas izglītības iestādēs notiks pēc dažādiem scenārijiem, arī turpmākais mācību process daudzviet nebūs tāds, kāds tas bija pirms Covid-19 pandēmijas. Patlaban tiek plānots, ka visās Latvijas skolās pirmajām sešām klasēm mācības notiks tikai klātienē, taču pārējos vecuma posmos daudzviet paredzēts kombinēts modelis, atvēlot vietu gan stundām klasē, gan attālināti.

Plaisa starp nodarbinātību un izglītību

Par to, ka Latvijā vienlaikus gan ir tūkstošiem bezdarbnieku, gan trūkst informācijas tehnoloģiju (IT), kā arī vēl vairāku citu jomu speciālistu, tiek runāts jau gadiem. Tomēr sistemātiski un efektīvi risinājumi, kas situāciju radikāli uzlabotu, pagaidām nav atrasti.

Valsts ģimnāzijām būs jaunas prasības

Patlaban Latvijā ir 30 valsts ģimnāziju, kurās mācās vairāk nekā 15% no visas skolēnu saimes. 1. septembrī šim pulkam pievienosies Limbažu novada ģimnāzija un Rīgas Klasiskā ģimnāzija. Savukārt Gulbenes Valsts ģimnāzija to zaudēs, jo reorganizācijas procesā tikusi apvienota ar Gulbenes 2. vidusskolu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide