Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valdība atbalsta priekšlikumu palielināt tiesnešu un prokuroru algas

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Valsts kancelejas priekšlikumu palielināt tiesnešu algu par 35% jeb līdz 2695 eiro, savukārt prokuroru algu līdz 2641 eiro mēnesī.

Minētais priekšlikums ietverts grozījumos Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Likuma grozījumi tiks steidzamības kārtā iesniegti izskatīšanai Saeimā.

Valsts kancelejas piedāvājums tiesnešu un prokuroru atlīdzības reformai paredz nodrošināt konkurētspējīgu un amata prasībām atbilstošu atlīdzību, kas būtu līdzvērtīga līdzīgu amatu atlīdzībai citos varas atzaros un citās valstīs, motivējot kompetentus jomas profesionāļus pieteikties tiesnešu un prokuroru amatiem.

Tāpat paredzēts saglabāt esošos koeficientus, kas nosaka savstarpējo samēru starp tiesnešu un prokuroru algām. No 2020. gada algu pieaugumu nodrošinās, izmantojot tādu algas indeksācijas mehānismu, kas nodrošina mēnešalgas faktiskās vērtības nesamazināšanos un atbilstību tautsaimniecības attīstības tempam - aizpagājušā gada vidējās algas tautsaimniecībā pieauguma un inflācijas rādītājus proporcijā 50% pret 50%. Šāda pieeja tiek izmantota Igaunijā, kā arī Latvijā pensiju indeksācijai.

Plānots, ka samaksas mainīgo daļu jeb piemaksas daļēji integrēs pamatalgā, nodrošinot atbilstošu motivāciju gan karjeras uzsākšanai, gan tās ilgstošai turpināšanai.

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī. Likumprojekta ieviešanas izmaksas ir 8 695 135 eiro no valsts budžeta līdzekļiem 2019. gadā.

Savukārt Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kuru pienākumos ir veikt izmeklēšanu īpaši sarežģītās, smagu vai sevišķi smagu starpreģionāla vai starptautiska rakstura nozieguma lietās, nodrošinot viņu maksimālo mēnešalgu atbilstību rajona prokurora mēnešalgai, izmaksas ir 7 322 908 eiro.

Top komentāri

Jamm
J
Tad pēdējie kuri, kas gaismu Rīgas lidostā izslēgs būs...šamējie ar savu algas pielikumu 35% apmērā
Mumm
M
Man šķiet loģiski būtu maksāt ekpertiem, kuri LR tiesnešu lēmumus pakļautu rūpigai ekspertīzei...jo 75% LR iedzīvotāju netic tiesnešu objektīvam spriedumam...kurā vietā vēl tā ir??? Āfrikā pie papuasiem?
Cūku režīms
C
Pareizi.Lai pensionāri nosprāgst no bada,vai aukstuma-bet šie te režīma marionetes uzdzīvos.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

54 nāves - viena cilvēka atbildība(12)

Tā dēvētajā Zolitūdes Maxima traģēdijā ir tikai viens vainīgais – būvinženieris Ivars Sergets. Tā atzinusi Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, kas otrdien lietā nolasīja spriedumu, attaisnojot astoņus...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas