Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tiesneši

Komisija atbalsta tiesnešu algu palielināšanu par 35%

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja likumprojektu, kas paredz palielināt tiesnešu algu par 35% jeb līdz 2695 eiro, savukārt prokuroru algu līdz 2641 eiro mēnesī.

Jāmaina tiesnešu algu aprēķināšana

"Diemžēl ir jāsaka, ka tiesnešu algu lieta nav nekas neparasts konstitucionālajā justīcijā," vakar, komentējot Satversmes tiesas (ST) spriedumu par tiesnešu algu atbilstību Satversmei, norādīja ST tiesnese Sanita Osipova. Tiesnešu atalgojuma aprēķinu sistēma būs jāmaina no 2019. gada, bet rindā stāv arī prokuratūras un tiesu darbinieki.

Kannās atceļ burkini aizliegumu

Francijas kūrortpilsētā Kannās atcelts aizliegums pludmalēs nēsāt visu ķermeni sedzošos peldkostīmus jeb burkini pēc Francijas augstākās administratīvās tiesas instances - Valsts padomes - pagājušās piektdienas lēmuma atcelt Vilnēvlubē pilsētas burkini aizliegumu, radot precedentu.

Pētījums: Latvijas uzņēmēji valsts tieslietu sistēmas kvalitāti vērtē kā viduvēju

Latvijas uzņēmēji valsts tieslietu sistēmas kvalitāti vērtē kā viduvēju, bet tiesu spriedumu kvalitāti uzņēmēji vērtē nedaudz augstāk nekā kopējo tieslietu sistēmas kvalitāti, secināts Rīgas Ekonomikas augstskolas gada sākumā veiktajā pētījumā par uzņēmēju apmierinātību ar tieslietu sistēmas kvalitāti Latvijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide