Laika ziņas
Šodien
Migla

Valdība piešķir 2,19 miljonus eiro VM izdevumu segšanai, kas radušies Covid-19 dēļ

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Veselības ministrijai tiek piešķirti 2 192 204 eiro, kas radušies saistībā ar Covid-19 uzliesmojuma un tā seku novēršanu, paredz otrdienas valdības sēdē pieņemtais rīkojuma projekts.

No minētās summas 672 139 eiro paredzēti Nacionālajam veselības dienestam (NVD), lai tas segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar ambulatorajiem veselības pakalpojumiem 57 584 eiro apmērā, stacionārajiem veselības pakalpojumiem 57 676 eiro apmēra un laboratorisko izmeklējumu organizēšanu un veikšanu 556 879 eiro. 

Savukārt 91 984 eiro tiek piešķirti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, lai tas segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 analīžu paņemšanas mobilo punktu izveidi.

Tāpat NVD tiek novirzīti 1 428 081 eiro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas izdevumu segšanai, kas radušies saistībā ar reaģentu komplektu iegādi 1 168 912 eiro apmērā, video intubācijas komplekta iegādi 10 790 eiro apmērā, kā arī būvdarbiem, tai skaitā, ar pacientu plūsmas nodalīšanu un telpu pielāgošanu Covid-19 pacientu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnisko telpu remontu - 47 297 eiro apmērā.

Tāpat Austrumu slimnīcai segs izdevumus 201 082 eiro apmērā, kas radušies saistībā ar Covid-19 pacientu asins paraugu paņemšanas, transportēšanas piederumu un ārstniecības preču iegādi. 

Pēc VM aprēķiniem, šie papildus izdevumi ir aprēķināti par martu, bet papildu izdevumi aprīlī tiks apkopoti maijā.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 pandēmiju Latvijā līdz 9.jūnijam ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas