Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Veselības ministrija

Septiņgades plāns mediķiem

Veselības ministrija nupat prezentējusi jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli, kurā septiņu gadu laikā ieplānots visai ievērojams algu palielinājums. Pašu mediķu publiski paustajā jūtama pozitīva attieksme pret jauno modeli. Tomēr tiek arī uzsvērts, ka tā ieviešana nevar notikt vienā mirklī un pie tā vēl ir smagi jāstrādā. Vairākas neskaidrības un bažas par reālu iespēju realizēt jauno modeli gan ir Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībai (LVSADA).

Aizvien piesardzīgi, bet brīvāk

Pateicoties Latvijas labajiem rādītājiem cīņā ar Covid-19, no trešdienas sabiedriskā transporta pasažieriem brauciena laikā vairs nav obligāti jāizmanto mutes un sejas aizsegi. Šāda prasība bija spēkā vairāk nekā pusotru mēnesi, kopš 12. maija, un tā bija obligāta arī pēc tam, kad 9. jūnijā beidzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Tomēr, palielinoties arī gaisa temperatūrai, bija novērojams, ka maskas sabiedriskā transporta pasažieri izmanto aizvien retāk. Turklāt par to vairs nevarēja arī piemērot sodu, kā tas bija ārkārtējās situācijas laikā.

VM rosina straujāk mīkstināt pulcēšanās ierobežojumus

Veselības ministrija (VM) rosinās valdību turpmāk vairs nenoteikt kā obligātu prasību Covid-19 izplatības dēļ sabiedriskajā transportā lietot mutes un deguna aizsegus, šorīt intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Arī turpmāk valsts apmaksātu Covid-19 testu varēs veikt ikviens

Lai būtu plašākas iespējas atklāt Covid-19 slimības uzliesmojumus, ikviens arī turpmāk varēs saņemt valsts apmaksātu Covid-19 testu, portālu Diena informē Veselības ministrijā (VM). Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot pa tālruni 8303.

Covid-19 iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā

Šodien valdība lēma reģistrējamo infekciju sarakstā iekļaut Covid-19, norādot, ka tā ir bīstama infekcijas slimība, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

VM līdz oktobrim sola skaidrību par izmaiņām slimnīcu pakalpojumu līmeņos

Darba grupa ir secinājusi, ka zemāka līmeņa slimnīcas Latvijā faktiski nesniedz atsevišķus tajās paredzētos veselības aprūpes pakalpojumus, tāpēc ar pašvaldībām un slimnīcām līdz rudenim tiks diskutēts par šo iestāžu profila maiņu, otrdien valdības sēdē paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide