Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Veselības ministrija

Valsts kontrole VM veiktos IKT iepirkumos pārkāpumus nesaskata

Kaut arī Veselības ministrijas (VM) pārbaudē radušās aizdomas par 315 000 eiro izlietojumu veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzes projektā, Valsts kontrole (VK) savā revīzijā secinājusi, ka ministrijai piešķirtais finansējums šīs datubāzes izveidei 1,570 miljonu eiro apmērā visos būtiskajos aspektos izlietots atbilstoši piešķiršanas mērķim.

Aizdomas par krāpšanu ministrijas savulaik veiktos iepirkumos

Veselības ministrijas pasūtītajos izvērtējuma ziņojumos par iepriekš veiktajiem informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT) iepirkumiem paustas aizdomas par krāpšanu un neefektīvu līdzekļu izmantošanu, trešdien preses konferencē paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (A/P).

Zāles kā patēriņa prece

Salīdzinājumā ar citām ES valstīm Latvijā jautājums par bezrecepšu medikamentu pieejamību vēl aizvien ir diskusiju līmenī. "Veselības ministrija (VM) kā veselības politikas plānotāja ir atbildīga par iespējamiem scenārijiem, kā realizēt valdības deklarācijā iekļauto. Līdz ar to VM, pirms tā domā par iespējamiem priekšlikumiem, būtu jāanalizē iniciatīvas ietekme uz tirgu, aptiekām un zāļu cenām," Dienai norāda Konkurences padomes (KP) pārstāve Zane Gorškova.

VM valsts sekretāre būs Mūrmane-Umbraško

Ministru kabineta sēdē otrdien Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā apstiprināta Daina Mūrmane-Umbraško, vēsta Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Psihiatrijas pacientiem būs plašāks veselības pakalpojumu klāsts

Garīgās veselības nozare Latvijā speciālistu vidū nereti tiek vērtēta kā atstāta pabērna lomā. Gadu gaitā bijuši vairāki plāni, kuru uzdevums bijis valstiskā līmenī uzlabot pacientu dzīves kvalitāti un ārstēšanās iespējas, tomēr lielākā daļa mērķu finansējuma trūkuma dēļ palikuši neizpildīti.

VM izvairīga par PVN samazināšanu zālēm

Veselības ministrija (VM) jautājumā par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu zālēm ir izvairīga, norādot uz Finanšu ministrijas (FM) iebildumiem un nodokļu esošo nodokļu politiku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide