Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

VARAM jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī, noskaidroja aģentūra LETA.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa aģentūrai LETA apliecināja, ka ministrija par šo jautājumu ir vērsusies komisijā un arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

VARAM potenciāli vēlētos vēlēšanas 22.februārī, bet CVK uzskata, ka tās labāk būtu rīkot 29.februārī.

Bērziņa norādīja, ka gadījumā, ja vēlēšanas notiek 29.februārī, tad vēlēšanu aplokšņu maketi ir jāiesniedz izstrādātājam jau 3.janvārī. Īsais termiņš uzreiz sadārdzina arī izmaksas, piebilda CVK priekšsēdētāja. Turklāt esot jāņem vērā arī apstāklis, ka gada nogalē ir daudz brīvdienu. 

Kā vēstīts, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) paziņojis, ka VARAM juristi šonedēļ sniegs atzinumu par to, vai un kādā kārtībā ir rosināma Rīgas domes atlaišana.

Vienlaikus ministrs norādīja, ka pašvaldība jau otro reizi nav tikusi galā ar vienu no savām autonomajām funkcijām - nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tādēļ juridiski pamats šāda lēmuma pieņemšanai ir iestājies.

Ministrs atzina, ka VARAM nelolo cerības, ka dome spēs savus pienākumus veikt arī pēc 12.marta, kas beigsies valdības izsludinātā ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā, tādēļ tiek gatavoti alternatīvi risinājumi, kā ar šo problēmu cīnīties pavasarī.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) trešdien žurnālistiem sacīja, ja VARAM tomēr panāks Rīgas domes atlaišanu, partija Gods kalpot Rīgai (GKR) gatavosies ārkārtas vēlēšanām.

Burovs sacīja, ka pēdējās dienās sabiedrībā plaši izskan viedoklis, ka VARAM tuvāko dienu laikā varētu iniciēt domes atlaišanu, par pamatu ņemot situāciju ar atkritumu apsaimniekošanu. Tomēr Burovs atkārtoja jau iepriekš vairākkārt pausto nostāju, ka atkritumu apsaimniekošanas krīzes pašvaldībā nav, jo vienošanās par sadarbību ar atkritumu apsaimniekošanas operatoriem ir panākta

Tikmēr, kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija, Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.

Politiķi neoficiālās sarunās akcentē, ka, ja tiks nolemts atlaist Rīgas domi, tas nebūšot politisks, bet gan juridisks lēmums, jo netiek izslēgta iespēja, ka šī lēmuma likumību vēlāk būs jāaizstāv Satversmes tiesā.

Likums Par pašvaldībām nosaka, ka dome tiek atlaista ar likumu, kura projektu Saeimai iesniedz Ministru kabinets. Šādu likumprojektu Ministru kabinets iesniedz pēc savas iniciatīvas vai pēc ģenerālprokurora priekšlikuma.

pievienota 4.rindkopa

Top komentāri

augsta varbūtība
a
Šāds lēmums iepriekšējo gadu VARAM bezspēcības priekšā būs Pirra uzvara valstī valdošajai koalīcijai.
Roberts
R
Tas nav juridisks lēmums, bet gan coup de tat, pilnīgi politisks; Latvija sāk atgādināt Centrālās Āfrikas Republiku, kur uzkundzējušies divi ārzemju, mūsu gadījumā, izcelmses latvieši un viņu pakalpiņi, ka Pūce. Tas ir slikts precendents, ka Saiema un VARAM sāks gāzt vēlēšanu rezutātus.
VVZ
V
Atskatīsimies vēsturē- sensenos laikos Rīgas Dome saimniekoja pilnīgi pēc saviem ieskatiem un VARAM tas bija stipri pie kājas. Tad kādu dienu VARAM kaut ko aizrādīja Rīgas Domei, bet tā veica asimetrisku darbību- aizliedza darbību spēļu zālēm, kuras, kā zināms, pieder lielākoties kādam Z. kungam, kurš ir galvenais paristu (ir tāds jenosuņu atzars) sponsors. Iedomājieties, pacēla asti pret pašu svētumu- partijas sili! Un tad sākās, un tas turpinās līdz šai baltai dienai- VARAM staigā pakaļ Domei un gaida, ka tie kaut kur nokļūdīsies, VARAM runā par kaut kādu atkritumu krīzi (dzīvoju Rīgā, un redzu, ka atkritumi tiek izvesti un tie nekrājas kā Neapolē), kuras nav. Akurāt kā tajā latvju tautas pasakā, kurā lapsa visu dienu nostaigāja pakaļ bullim, cerībā, ka tam nokritīs kule un lapsa varēs brangi noēsties. Man riebjas Burovs un Dome, kurā runā lauzītā latviešu valodā, bet ir jābūt kaut kādai loģikai.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas