Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Vasiļevskis uz laiku atstādina par skolu eksāmeniem atbildīgā departamenta vadītāju

Viņas pienākumus veiks VISC vadītāja vietniece Agra Bērziņa, - Vasiļevskis pats to nedrīkst darīt, jo viņa meita beidz vidusskolu.
Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntis Vasiļevskis uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādina VISC Valsts pārbaudījumu sagatavošanas nodaļas Valsts pārbaudījumu departamenta direktori Ingrīdu Kamarūti.

Jau ziņots, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V) rosināja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāju Gunti Vasiļevski izvērtēt VISC Valsts pārbaudījumu sagatavošanas nodaļas Valsts pārbaudījumu departamenta direktores Ingrīdas Kamarūtes atbilstību amatam.

Šāds lēmums pieņemts, jo nepieredzējuši Valsts izglītības satura centra (VISC) tehniskie darbinieki ir pieļāvuši kļūdu 9.klases angļu valodas eksāmena sagatavošanā - skolām izsūtījuši nepareizu rezultātu aprēķināšanas tabulu, tāpēc visā valstī būs jāpārvērtē 9.klases angļu valodas eksāmena darbi.

Kā aģentūrai LETA situāciju skaidroja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža, pareizās darbu vērtēšanas punktu tabulas vietā skolām tika nosūtītas nepareizas punktu aprēķināšanas formulas. Tagad VISC izsūtījusi atvainošanos skolām un pareizo rezultātu aprēķināšanas tabulu.

Gan izglītības pārvaldes, gan skolas esot informētas, ka valsts pārbaudes darbos var būt tehniskas kļūdas, tāpēc visu laiku skolām jāseko informācijai īpašā elektroniskā vidē, ko lielākā daļa skolu arī dara, tāpēc problēmas ar tabulas nomaiņu skolām neesot radušās, stāstīja Ilgaža.

Par eksāmenu darbu tehnisko izpildi VISC atbildot divi nesen darbā pieņemti speciālisti, kuri pirmo reizi veikuši šādu specifisku darbu, kuram pieredzi nekur citur iegūt nevar. "Tāpēc ir arī šādas tehniskas kļūdas. Iepriekšējie darbinieki aizgāja no VISC pēc pašu vēlēšanās, jo par 350 latu algu diemžēl nevaram noturēt darbā augstas kvalifikācijas datorspeciālistus, jo, iegūstot pieredzi, viņi atrod labāk apmaksātu darbu privātajā sektorā. Pieredzes trūkums arī ir radušās kļūdas iemesls," skaidroja Ilgaža.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, skolām aizdomas par eksāmena vērtējumu radījis tas, ka skolēnu zināšanu vērtējums pēc pirmās tabulas bijis neparasti augsts. Vienā no skolām, ar kuru šodien sazinājās LETA, informāciju par to, ka ir mainīta vērtējuma tabula, uzzināja tikai šorīt, kad skolotāja jau bija devusies uz Rīgu.

"Kā lai tagad mēs pasakām skolēniem, ka darbi tiks pārvērtēti un iespējams, ka 9 baļļu vietā būs tikai 6?" teica skolotāja. "Kur ir korektums un ētika no IZM puses? Kas skolotājiem segs tos 15 latus, ko viņi iztērēs, lai atgrieztos skolā un pārvērtētu darbus? No skolotājiem tiek pieprasīta kvalitāte par minimālu darba samaksu, bet citiem šādu prasību acīmredzot nav."

Kā ziņots, vakar izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis uzdeva veikt plašāku VISC amatpersonu atbildības izvērtēšanu valsts pārbaudes darbu satura sagatavošanas procesa īstenošanā, lai nepieciešamības gadījumā rosinātu disciplinārlietu. Ķīlis uzdevis to darīt IZM valsts sekretāra pienākumu izpildītājai Laumai Sīkai.


Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas