Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +6 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Centralizētie eksāmeni

Svešvalodu centralizēto eksāmenu kārtotājiem izglītības iestādē jāiesniedz apliecinājums

Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija no 13. marta līdz 14. aprīlim, kas ietekmēs arī Valsts izglītības satura centra (VISC) sniegto pakalpojumu, organizēto pasākumu un aktivitāšu, tajā skaitā, svešvalodu centralizētā eksāmena norisi martā. Visiem 12.klašu skolēniem, kuri martā centralizētos eksāmenus svešvalodā kārtos klātienē, izglītības iestādei būs jāiesniedz apliecinājums, ka ģimene nav apmeklējusi Covid-19 skartās valstis vai teritorijas un nav bijis kontakts ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām, portālu Diena.lv informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Jāizmanto plašāks zināšanu klāsts

Precīzi dati par centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem būs pieejami tikai septembra sākumā, bet provizoriskie rezultāti liecina, ka skolēnu sniegums eksāmenos ievērojami neatšķiras no iepriekšējā gada rezultātiem. Diena aptaujāja skolotājus un skolēnus, lai noskaidrotu, kāds ir viņu viedoklis par šā gada eksāmeniem.

Centralizēto eksāmenu rezultāti šogad bez būtiskām pārmaiņām

Pagaidām vēl nav apkopoti precīzi dati par katra centralizētā eksāmena vidējo rezultātu, taču secināts, ka rezultāti būtiski neatšķiras no skolēnu sniegumiem iepriekšējā mācību gadā, norāda Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Diāna Āboltiņa. Atšķirībā no iepriekšējā gada šogad nedaudz palielinājies to skolēnu skaits, kuri izvēlējušies kārtot bioloģijas, ķīmijas un fizikas eksāmenu. Detalizētāks jauniešu sniegums centralizētajos eksāmenos būs pieejams rudenī. Eksāmenu sesija vēl turpinās – 200 jauniešiem, kas pārbaudījumus kārtoja vai vēl tikai kārtos papildu termiņā, sertifikāti tiks izsniegti 5. jūlijā.

Sāk kriminālprocesu par iespējamo vēstures eksāmena nopludināšanu

Valsts policija (VP) Vidzemē pēc Valsts izglītības satura centra (VISC) iesnieguma sākusi kriminālprocesu par iespējamo 9. klašu vēstures eksāmena nopludināšanu. VP Vidzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Zane Vaskāne aģentūrai LETA teica, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā. Lieta patlaban ierosināta par faktu nevis pret kādu personu.

Naktī aizturēta iespējamā angļu valodas eksāmena nopludinātāja

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi izmeklēšanas laikā guvuši apstiprinājumu, ka 13. martā notikusi angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas izpaušana pirms eksāmena sākuma. Aizdomās par šo noziegumu šonakt aizturēta kādas Rīgas skolas pasniedzēja. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana, portālu Diena.lv informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide