Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Centralizētie eksāmeni

CE skolēnu vidējais vērtējums krities ķīmijā un angļu valodā

Salīdzinot ar iepriekšējā gada centralizēto eksāmenu rezultātiem, vislielākie uzlabojumi skolēnu vidējā vērtējumā vērojami Latvijas un pasaules vēsturē un fizikā, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) aktuālākie dati par centralizēto eksāmenu rezultātiem. Savukārt ķīmijā un angļu valodā skolēniem šogad vērojams rezultātu kritums.

Eksāmenu formāts nemainās

Centralizētie eksāmeni notiks klātienē, tā vakar lēma valdība. Tas, cik liels vidusskolas beidzēju skaits tos drīkstēs kārtot vienuviet, nav noteikts. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka kvantitatīvie kritēriji nav jānosaka, jo ''eksāmena norise ir atsevišķs pasākums, kas neparedz ilgstošu, pastāvīgu personu pulcēšanos izglītības iestādē, kā tas ir gadījumos, kad klātienē tiek nodrošināts izglītības process''. Turklāt projektā tiek paredzēts, ka pirms eksāmeniem tiks nodrošināta izglītojamo un pārbaudījumu norises procesā iesaistīto personu testēšana.

Eksāmenu rezultāti nepārsteidz

Aizvadītā mācību gada noslēgumā 12. klases beidzēji varēja kārtot tikai trīs obligātos centralizētos eksāmenus – matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā. Pamatskolēni vispār bija atbrīvoti no pārbaudījumiem, un valsts valodas eksāmenu mazākumtautību programmas apguvušie varēja kārtot brīvprātīgi. To izvēlējās darīt 1681 skolēns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide