Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Centralizētie eksāmeni

Eksāmenu rezultāti nepārsteidz

Aizvadītā mācību gada noslēgumā 12. klases beidzēji varēja kārtot tikai trīs obligātos centralizētos eksāmenus – matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā. Pamatskolēni vispār bija atbrīvoti no pārbaudījumiem, un valsts valodas eksāmenu mazākumtautību programmas apguvušie varēja kārtot brīvprātīgi. To izvēlējās darīt 1681 skolēns.

Īsāki, bet Covid-19 droši eksāmeni

Ar stingriem norādījumiem par drošības pasākumiem vidusskolu beidzēji Latvijā otrdien kārto šogad pirmo valsts pārbaudes darbu par vispārējās vidējās izglītības ieguvi. Tas ir angļu valodas eksāmens, kas parasti notiek martā, bet Covid-19 dēļ svešvalodu un citu eksāmenu norise šogad tika pārcelta.

VISC: Eksāmenu norise būs droša

Neraugoties uz valstī Covid-19 dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju, eksāmenu norise izglītības iestādēs būs droša, pārliecināti Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Bez papildu stresa eksāmenā

Stingri ievērojot noteiktos drošības pasākumus, konsultāciju un eksāmenu dalībnieki varēs nelietot sejas masku, ja vien pasākuma ilgums nav vairāk par trim stundām un tajā nepiedalās personas, kurām ir paaugstināti veselības riski. Šādu vienošanos beidzot panākušas atbildīgās iestādes. Nemedicīniskās sejas maskas gan skolām ir piegādātas.

Vai zaudēts mācību gads? Tālmācības vidusskolas meklē risinājumus eksāmenu drošai norisei

Tālmācības programmās 9. un 12. klasēs šajā mācību gadā studēja aptuveni 1700 dažāda vecuma izglītojamo – attiecīgi 344 un 1396 skolēni, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) dati. 9. klases eksāmenus Covid-19 dēļ šogad nolemts atcelt, taču 12. klases beidzējiem centralizētie eksāmeni jākārto klātienē, turklāt īpašos drošības apstākļos. Lai arī tādu 12. klases audzēkņu, kas Latvijas tālmācības vidusskolās studē, būdami ārzemēs, nav daudz, Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ daļai ir problēmas nokļūt Latvijā eksāmenu laikā. Iespēja kārtot eksāmenus attālināti netiek izskatīta, tādēļ, visticamāk, eksāmeni šiem jauniešiem būs jākārto pēc gada.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide