Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vēja enerģijas asociācija izstājas no LAEF

Latvijas Vēja enerģijas asociācija (VEA) ir nolēmusi izstāties no Latvijas atjaunojamās enerģijas federācijas (LAEF), lai turpmāk neatkarīgi veicinātu tirgus principos balstītu atjaunojamās enerģijas nozares attīstību, portālu Diena.lv informē VEA.

''Mēs secinājām, ka vēja enerģijas nozares nostāja par Latvijas atjaunojamās enerģijas politikas virzību būtiski atšķiras no federācijas ieņemtās pozīcijas, proti, vēja enerģijas nozare vēlas progresīvu, tirgus principos balstītu enerģētikas politiku, kas nebūtu saistīta ar vēsturisko valsts atbalsta mehānismu.

Vēja enerģija ir sasniegusi attīstības punktu, kurā tā ir ekonomiski konkurētspējīga ar visiem enerģijas avotiem, īpaši fosilajiem, un šobrīd redzam, ka vēja nozares attīstību kavē ieilgušie atjaunojamo enerģijas resursu nozaru un valsts  strīdi par OIK.

Mums ir jārunā par atbildīgu klimata politiku, konkurētspējīgas atjaunojamās enerģijas īpatsvara palielināšanu ražošanas portfelī un tas jādara uz tirgus principiem. Vēja enerģijas asociācija vēlas pāršķirt līdzšinējās vēstures lappusi un mūsdienīgi virzīties uz priekšu," saka Toms Nāburgs, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis.

Saskaņā ar Bloomberg New Energy Finance pētījumu, 2050. gadā gandrīz puse (49.9%) no visas elektroenerģijas pasaulē tiks ražota no vēja un saules enerģijas, kas ir būtisks pieaugums no šī brīža 11% īpatsvara.

VEA paziņojumā norādīts, ka Latvijā vēja enerģija šobrīd nodrošina vien 1% no elektroenerģijas pieprasījuma, un eksperti lēš, ka vēja enerģijas potenciāls Latvijā ir izmantots tikai par 4%. Latvijā šobrīd ir trešā mazākā uzstādītā vēja enerģijas jauda Eiropas Savienībā – kopējā 68 MW vēja enerģijas jauda apsteidz tikai Slovēniju un Slovākiju. Lietuvā vēja enerģijas jauda ir nepilnas astoņas reizes lielāka kā Latvijā (540 MW), bet Igaunijā – gandrīz piecas reizes vairāk (310 MW).

Top komentāri

Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Tātad, šie nepretendē uz OIK?
LAEF-zagļu organizācija
L
Blēžu apvienība, kas korumpē amatpersonas un stāsta pasakas par viņu ražotās enerģijas zaļumu
Hh
H
Nu uzēsts purns! Laikam rebas OIKā uzēdis
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai atbalstāt parakstu vākšanu 13. Saeimas atsaukšanas ierosināšanai?

Kopā nobalsojuši: 55

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas