Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

VID: Par bērnu interešu izglītību var atgūt daļu pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa

Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, vecāki vai citi ģimenes locekļi var atgūt daļu pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa arī no tās summas, kas gada laikā tiek samaksāta par bērnu līdz 18 gadu vecumam interešu izglītību, atgādināja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Visu 2021.gadu vēl var iesniegt gada ienākumu deklarāciju par iepriekšējiem trim gadiem, pievienojot tai attiecīgajā gadā veiktos maksājumus par izglītību, tostarp bērnu interešu izglītību, ārstniecību un citiem attaisnotajiem izdevumiem.

VID aicina vecākus vai citus ģimenes locekļus arī šogad, maksājot par bērnu interešu izglītību, uzkrāt un saglabāt maksājumus apliecinošos dokumentus - čekus, kvītis, internetbankas izdrukas un citus.

Nodokļa atmaksa pienākas par tiem pulciņiem, ko piedāvā izglītības iestāde, kā arī par pulciņiem, ko piedāvā cita juridiskā vai fiziskā persona, kas nav reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā, taču tai ir pašvaldības izsniegta speciāla licence pulciņa darbībai.

Informācija par to, vai konkrētā pulciņa organizētājs ir izglītības iestāde, ir pieejama Izglītības iestāžu reģistrā viis.lv. Savukārt par pašvaldības izsniegtajām licencēm ir jāinteresējas attiecīgajā pašvaldībā, piemēram, Rīgas pašvaldības interešu izglītības programmu īstenotājiem izsniegtās licences ir pieejamas elektroniskā veidā portālā www.e-skola.lv

VID pārstāvji atgādināja, ka maksājumu apliecinošajam dokumentam obligāti ir jāliecina, ka maksājums veikts par bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un jānorāda arī saņemtā pakalpojuma veids (pulciņa nosaukums).

Gada ienākumu deklarācija kopā ar attaisnojuma dokumentiem ir jāiesniedz tam vecākam, kurš ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs un kura personas dati ir norādīti maksājumu apliecinošajā dokumentā, norēķinoties par interešu izglītību.

Attaisnotajos izdevumos par visu veidu izglītību, tostarp interešu izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem ietveramo izdevumu kopējā summa par vienu bērnu 2020.gadā ir 600 eiro. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2020.gadu, no šīs summas var saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu 20% apmērā. Ja gada laikā samaksātā summa par minētajiem izdevumiem būs lielāka par 600 eiro, izdevumu pārsnieguma daļa tiks pārcelta uz nākamajiem trim gadiem. Ja gada ienākumu deklarācija tiek iesniegta elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), summas atlikums tiek aprēķināts un pārcelts automātiski.

Lai gada laikā saņemtie čeki, kvītis un citi maksājumu dokumentu par attaisnotajiem izdevumiem nepazustu, neizbalētu vai citādi neietu zudumā un no nākamā gada marta tos ātri un ērti varētu pievienot gada ienākumu deklarācijai, VID aicina izmantot speciāli tam radīto bezmaksas mobilo lietotni Attaisnotie izdevumi

Tajā var pakāpeniski visa gada laikā uzkrāt čeku, kvīšu un citu maksājumu dokumentu fotogrāfijas un to aprakstus. Nākamā gada martā, aizpildot gada ienākumu deklarāciju, šie dokumenti jau būs automātiski pieejami VID EDS un tos varēs ērti pievienot deklarācijai. Bezmaksas mobilā lietotne "Attaisnotie izdevumi" ir pieejama uzstādīšanai viedtālruņos - Google Play un App Store vietnēs. 

Top komentāri

Citur to nodrošina valsts
C
Normālās valstīs bērnu interešu izglītību nodrošina valsts, bet pie mums vecākiem ir jāmaksā pašiem un vēl jālūdzas, lai dabūtu atpakaļ ienākuma nodokli
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijas Ārstu biedrība pieprasa Pavļuta demisiju(15)

Ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasa veselības ministra Daniela Pavļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas