Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nodokļi

Nākamajā gadā reorganizēs MUN režīmu

Pēc ļoti garām un asām debatēm Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz mainīt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas kārtību. Likumprojekts iekļauts nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē. Par grozījumiem nobalsoja 57 deputāti, savukārt 32 politiķi balsoja pret.

Nekustāmā īpašuma nodoklis un tā nākotne

Pēc vairākkārtējas lēmumu atlikšanas un vērtību iesaldēšanas šī gada vasaras vidū sabiedrības apspriešanai tika nodotas projektētās nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības. Ņemot vērā gan jauno metožu izmantošanu, gan novecojošo informāciju, kas bija izmantota pēdējai vērtību aktualizācijai, projektētās kadastrālās vērtības izrādījās ievērojami augstākas. Katra persona bez maksas var pārbaudīt prognozētās kadastrālās vērtības www.kadastrs.lv meklējot informāciju par konkrētu neklustamo īpašumu. Būtisks vērtību pieaugums ir paredzēts lauksaimniecības zemei visā valstī, dzīvokļiem un savrupmājām lielajās pilsētās un Pierīgā, kā arī komerciālajiem objektiem turpat, kas nozīmē būtisku nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu.

Jurašu uzņēmums ietaupa uz nodokļu rēķina

Kamēr satiksmes ministrs, Jaunās konservatīvās partijas pārstāvis Tālis Linkaits mēģina atrast risinājumus auto pircēju aplikšanai ar jaunu nodokli budžeta papildināšanas vārdā, šīs pašas partijas valdes locekļa, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša ģimenes uzņēmums ietaupa uz nodokļu rēķina, savam biznesam izmantojot Igaunijā reģistrētu transporta furgonu.

Maksāsim dārgāk nekā kaimiņi

Visai neefektīvs veids, kā censties palielināt budžeta ieņēmumus; pātaga ir, bet burkāns izpaliek; gājiens par labu kaimiņvalstīm – šādi Satiksmes ministrijas (SM) izstrādāto projektu par autotransporta reģistrācijas nodokli, kuru jau apstiprinājusi valdība, vērtē Dienas aptaujātie eksperti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide