Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

VID sāk kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu būvniecības nozares uzņēmumā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada maijā ir uzsākusi kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu būvniecības nozares uzņēmumā, portālu Diena informē VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgā un Jelgavā veica 10 kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, būvniecības objektos un personu dzīves vietās.

Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemta skaidra nauda vairāk kā 15 000 eiro apmērā, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka uzņēmums no 2019.gada līdz šim brīdim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā ap 30 darbiniekiem.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. Trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Valsts ieņēmumu dienests norāda, ka cīņa ar "aplokšņu algām” ir viena no šā gada prioritātēm. Atgādinām, ka ziņot par pārkāpumiem nodokļu jomā var ikviens, rakstot uz [email protected]

 

Top komentāri

Atkal darbinieki aizbrauks
A
Uzņēmumu likvidēs, īpašniekus čakarēs un viena daļa darbinieki aizbrauks no Latvijas.
DNM=aplokšņu algas
D
Uztaisa diferencēto neapliekamo un brīnās. Ja personai bez apgādājamajiem bruto alga ir 430 euro, tad uz rokas viņš saņem 366 euro, bet darba devējam par to nodokļos ir jāsamaksā 167 euro. Ja darba devējs grib šim darbiniekam "uz rokas" legāli samaksāt divas reizes vairāk (732 euro), tad viņam par to nodokļos ir jāsamaksā 515 euro. Uz rokas - divas reizes vairāk, nodokļos - trīs reizes vairāk. Un tad brīnās, ka aplokšņu algas aug kā sēnes pēc lietus! Var jau, protams, šos darba devējus ķert un ar likuma bardzību sodīt, bet tas neko nerisina. Vienīgi zaudējam vēl vairāk darba vietu un cilvēku
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas