Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Aplokšņu algas

Pētījums: Latvijā izplatītākais nodokļu nemaksāšanas veids ir aplokšņu algas

Latvijā izplatītākais veids, kā iedzīvotāji krāpjas ar nodokļu nomaksu, ir atalgojuma saņemšana "uz rokas" jeb skaidrā naudā, tādējādi nemaksājot nodokļus par saviem ienākumiem, noskaidrots Latvijas Universitātes (LU) Sociālo un politisko pētījumu institūta veiktajā pētījumā Pārskats par tautas attīstību 2017./2018.gadā.

Pensijas aploksnē neviens nemaksās

Aplokšņu algas Latvijā joprojām ir būtiska problēma. Pērn budžetā to dēļ nav iekasēti 663,81 miljons eiro. Vienlaikus cilvēkiem trūkst izpratnes par to, ko nākotnē viņiem nozīmēs nesamaksātais sociālais nodoklis. Uzlabojumi gan esot lielākajā daļā tautsaimniecības nozaru.

Aplokšņu algu īpatsvars būvniecībā pērn Latvijā samazinājies līdz 32,1%

Latvijā būvniecības nozarē pagājušajā gadā ēnu ekonomikas īpatsvars gandrīz visās komponentēs ir samazinājies, piemēram, 2016.gadā aplokšņu algu īpatsvars nozarē bija 34,6%, bet 2017.gadā tas sarucis līdz 32,1%, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane, atsaucoties uz jaunākā pētījuma par ēnu ekonomiku būvniecības nozarē datiem.

Apturēts vēl viens "aplokšņu algu" maksātāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 26 kratīšanas Rīgā, Ikšķilē un Valmierā, apturējusi kārtējā noziedzīgā grupējuma darbību, kas izvairījās no nodokļu nomaksas, izmaksājot darbiniekiem tā dēvētās "aplokšņu algas". Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 220 tūkstošu eiro apmērā, portālu Diena.lv informēja VID.

Kazāks: Laikam ejot uz priekšu, praktiski visi redzēs algu kāpumu

"Darbaspēka apsekojumu kompāniju dati liecina, ka algu kāpums ir ļoti plašs, vairāk nekā divas trešdaļas no strādājošajiem algu kāpumu jūt. Citam tas ir lielāks, citam mazāks. Ja pašlaik sakām, ka nejūtam algu kāpumu, atsevišķai daļai sabiedrības un profesiju tā aizvien ir taisnība, bet, ejot laikam uz priekšu, praktiski visi redzēs algu kāpumu," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norādīja Swedbank Latvija galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

VID: Tikai ceturtā daļa aplokšņu algu saņēmēju ir "ieguvēji"

Tikai katrs ceturtais aplokšņu algu saņēmējs ir ieguvējs, trešdien preses konferencē informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pētnieki, norādot, ka lielākā daļa nodokļu saņēmēju nedzīvo labāk un, darba devēju spiesti, apdraud savu nākotni.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide