Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Aplokšņu algas

VID: Situācija ar "aplokšņu algu" maksāšanu ir dramatiska

Nedeklarētās darba algas īpatsvars komercsektorā pagājušajā gadā Latvijā veidoja 19,3% un, salīdzinot ar 2017. gadu, tas ir samazinājies vien par 0,6 procentpunktiem, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija.

VID vadītāja: Aplokšņu algas Latvijā veido 18% no ēnu ekonomikas

Aplokšņu algu maksājumi, izvairoties no nodokļu nomaksas, Latvijā sarūk, tomēr pārāk lēni. Pašlaik aplokšņu algas veido 18% no ēnu ekonomikas, trešdienas rītā intervijā LNT raidījumā 900 sekundes pauda Valsts ieņēmumu dienest (VID) vadītāja ieva Jaunzeme.

Aplokšņu algu īpatsvars būvniecībā pērn Latvijā samazinājies līdz 32,1%

Latvijā būvniecības nozarē pagājušajā gadā ēnu ekonomikas īpatsvars gandrīz visās komponentēs ir samazinājies, piemēram, 2016.gadā aplokšņu algu īpatsvars nozarē bija 34,6%, bet 2017.gadā tas sarucis līdz 32,1%, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane, atsaucoties uz jaunākā pētījuma par ēnu ekonomiku būvniecības nozarē datiem.

Apturēts vēl viens "aplokšņu algu" maksātāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 26 kratīšanas Rīgā, Ikšķilē un Valmierā, apturējusi kārtējā noziedzīgā grupējuma darbību, kas izvairījās no nodokļu nomaksas, izmaksājot darbiniekiem tā dēvētās "aplokšņu algas". Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 220 tūkstošu eiro apmērā, portālu Diena.lv informēja VID.

Kazāks: Laikam ejot uz priekšu, praktiski visi redzēs algu kāpumu

"Darbaspēka apsekojumu kompāniju dati liecina, ka algu kāpums ir ļoti plašs, vairāk nekā divas trešdaļas no strādājošajiem algu kāpumu jūt. Citam tas ir lielāks, citam mazāks. Ja pašlaik sakām, ka nejūtam algu kāpumu, atsevišķai daļai sabiedrības un profesiju tā aizvien ir taisnība, bet, ejot laikam uz priekšu, praktiski visi redzēs algu kāpumu," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norādīja Swedbank Latvija galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

VID: Tikai ceturtā daļa aplokšņu algu saņēmēju ir "ieguvēji"

Tikai katrs ceturtais aplokšņu algu saņēmējs ir ieguvējs, trešdien preses konferencē informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pētnieki, norādot, ka lielākā daļa nodokļu saņēmēju nedzīvo labāk un, darba devēju spiesti, apdraud savu nākotni.

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret divām personām par "aplokšņu algu" izmaksu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde šī gada oktobrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret divām personām par kādā būvniecības uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, portāls Diena.lv uzzināja VID.

Premjers par Tokyo City: Jābūt iespējai šādus uzņēmumus slēgt

"Īpašniekiem jau, es domāju, vislielākais trieciens ir uzņēmuma slēgšana, un šādiem gadījumiem atkārtojoties, es domāju, bez emocijām ir jābūt instrumentiem, lai aizslēgtu tādus uzņēmumus," komentējot Latvijas Televīzijas raidījuma Aizliegtais paņēmiens atklātos pārkāpumus un "aplokšņu algu" izmaksas restorānu tīklā Tokyo City, norādījis Latvijas premjers Māris Kučinskis (ZZS), piebilstot: "Tā nav arī ražošana, kur ir ļoti lieli ieguldījumi, kur ir iekārtas. Mēs nepaliksim neēduši, cits nāks vietā, kurš būs gatavs maksāt arī nodokļus."

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide