Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Viens no izšķirtajiem lāčiem atsācis meklēt barību lauku viensētās

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - Pārvalde) ir saņēmusi iedzīvotāju ziņojumus, ka viens no izšķirtajiem un uz nomaļākām dabas teritorijām aizgādātais lācis ir atsācis meklēt barību vienas viensētas pagalmā Valkas novadā. Jau šovakar, 22.oktobrī, Pārvalde uzsāks atkārtotu lāča iemidzināšanu un pārvietošanu.

Brūnie lāči nav labi peldētāji, tāpēc citu valstu praksē upe bieži vien tiek izmantota kā robežlīnija jeb šķērslis, aiz kura lācis tiek izlaists, lai to šķirtu no iepriekš apmeklētajām teritorijām. Taču šoreiz lācis ir šķērsojis Pedeles upi, visticamāk izmatojot tuvāko atrasto tiltu, un atsācis barības meklēšanu cilvēku tuvumā. Jau divas naktis tas viesojies vienā viensētā, kur izpostījis bišu stropus, mielojies ar bumbieriem, mēģinājis iekļūt mājā, saskrāpējot durvis. Lācis nakšņojis turpat pie mājas, par ko liecina iegulētā vieta un ķepu nospiedumi.

“Pirms izšķiršanas operācijas uzsākšanas pieredzējuši eksperti Latvijā un ārvalstīs mūs jau brīdināja, ka situācijā, kad kopā turas divi vai pat trīs lāči, jārēķinās, ka viens no tiem ir galvenais kūdītājs uz nedarbiem. Otrs pakļaujas. Izšķiršanas situācijā tieši kūdītāju ir grūtāk pāraudzināt un atradināt no cilvēku mājvietu apmeklēšanas,” stāsta Rīcības grupas vadītājs, Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Šobrīd Dabas aizsardzības pārvalde jau ir uzsākusi ķeramkastes un cita nepieciešamā inventāra pārvietošanu un uzstādīšanu viensētā, kurā lācis viesojies. Un šovakar 22.oktobrī tiks atsākta lāča ķeršana, lai iemidzinātu un atkārtoti to aizgādātu prom no apdzīvotām vietām. Izlaišanai savvaļā ir noteikta jauna vieta, lai novērstu dzīvniekam vēlmi pārvietoties pa zināmajām takām.

Top komentāri

aha
a
šito tikai kaps var labot....
Barons fon Hoimelštoss
B
Atraduši Pedeli saukt par upi. Tas ir parasts strauts.
VVZ
V
Nesen skatījos dokumentālu filmu par lāčiem Kanādas un Krievijas rezervātos. Ja viņi ir sākuši baroties cilvēku mītņu tuvumā, revidēt miskastes utt, tad vienīgā iespēja ir viņus atšaut, jo lāči tēdejādi kļūst bīstami cilvēkiem. Nez kāpēc Latvijā nodarbojas ar visādām muļķībām- kamēr lāči nesaplēsīs kāda deputāta bērnu, notiks auklēšanās. Lāči ir cilvēkam bīstami plēsēji, nevis plīša rotaļlietas. Ja viņi ir iemācījušies baroties no cilvēka darbības, viņus neviens nepārtaisīs. Tie ir jāatšauj. Cilvēka dzīvībai tomēr ir jābūt vērtībai, nav jābūt kā Latvijā, kur lācis ir vērtīgāks par visu, pat cilvēka bērnu.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas