Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lāči

Igaunijas bišu dravas aizvien biežāk apciemo lāči

Igaunijas bišu dravas aizvien biežāk apciemo lāči, vēsta sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portāls Err.ee. Jau pērn viņu izpostīto stropu skaits salīdzinājumā ar aizpagājušo gadu gandrīz divkāršojies, bet šovasar ķepaiņi dravās iegriežas vēl biežāk.

VMD: Latvijā nākotnē sagaidāms lāču populācijas pieaugums

Latvijā nākotnē sagaidāms lāču populācijas pieaugums, jo Igaunijā līdz nesenam laikam tikusi mērķtiecīgi veicināta lāču populācijas izplatība dienvidu virzienā, aģentūrai LETA pauda Valsts meža dienestā (VMD).

Centīsies palielināt lāču populāciju Latvijā

Latvijā tapis jauns brūno lāču aizsardzības plāns, kura galvenais mērķis ir panākt, lai lāči Latvijā sāktu vairoties un to populācija palielinātos, trešdien vēstīja telekanāls LNT.

Skauģis: Latvijā jāveicina vietējais patriotisms

Latvijā valsts pārvaldē procesi palaban iegājuši muļļāšanās stadijā, pat stagnācijas stadijā, uzsver SIA Lāči īpašnieks un valdes loceklis Normunds skauģis intervijā Magdai Riekstiņai.Fragments no intervijas:**Laiku pa laikam tiek runāts, ka tādiem produktiem kā maize jāsamazina pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Kā vērtējat šādu ideju?**

Igaunijā šogad nošauti 44 lāči

Mednieki Igaunijā šogad nošāvuši 44 lāčus, un līdz gada beigām atļauts nomedīt vēl 12 ķepaiņus, informē Igaunijas Vides departaments.

Vēdera mikrobi palīdz lāčiem ziemas miegā

Pētnieki atklājuši, ka lāču gremošanas sistēmas mikroflorā ir novērojamas izmaiņas, kas pakārtotas gada laikiem, vēsta BBC. Atklājumi varētu palīdzēt zinātniekiem labāk izprast lāču ziemas miegu. 

Latvijā varētu palielināties lāču skaits

Gada laikā Latvijas teritorijā uzturas līdz pat 20 brūnajiem lāčiem, bet vismaz septiņi dzīvo pastāvīgi. Turklāt ir pamats uzskatīt, ka šo dzīvnieku skaits mežos nākotnē pieaugs. Tā, atsaucoties uz šogad Latvijas mežos veikto monitoringu, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas Sešos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide