Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. augusts
Klāra, Vizma

Lāči

Iemidzinātā brūnā lāča kuņģī atrasti izsmēķi un pat plastmasas iepirkumu maiss

Veterinārārstu veiktā sekcija liecina, ka brūnais lācis, kas tika iemidzināts, lai novērstu sabiedrības apdraudējumu, sirga ar kuņģa čūlu un tam bija iekaisis zarnu trakts. Šādas slimības pakļauj dzīvnieku ilgstošām mocībām un lēnai nāvei. Pēc kuņģa satura redzams, ka pēdējā laikā tā barību veidojuši lācim nepiemēroti produkti, tostarp cigarešu izsmēķi un čaumalas. Diemžēl kuņģī bija iestrēdzis arī plastmasas iepirkumu maiss, informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Brūnie lāči ir uzmanīgi - bez iemesla cilvēkiem neuzbrūk

Pavasarī no ziemas miega mostas vieni no iespaidīgākajiem mūsu savvaļas sugu pārstāvjiem – brūnie lāči ( Ursus arctos ), kas visā Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā, ir aizsargājami dzīvnieki. Un lai gan pēdējā laikā mediju telpā izskanējušās ziņas mudina domāt, ka lāču skaita pieauguma dēļ cilvēkam mežā doties ir bīstami, tā nav tiesa, jo lāči tāpat kā citi savvaļas dzīvnieki, izvairās no tikšanās ar savu lielāko apdraudējumu – cilvēku.

Lāčausis atgriežas

Lāčus Latvijā sastop arvien biežāk. Ja šī tendence turpināsies, Latvijas populācija var izpildīt tos kritērijus, kas ļautu sākt lāču medības. Taču mednieku starpā netrūkst nepacietīgo, kuri baidās līdz šim priekam nenodzīvot.

FOTO: Vijciema lauku teritorijā siro nu jau pieci lāči

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par lāču postījumiem Valkas novada Vijciema lauku teritorijā, Dabas Aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti otrdien, 28.septembrī, veikuši apsekojumu dabā, lai konstatētu jau esošos un potenciālos postījumus, kā arī preventīvi varētu lemt par iespējamajiem risinājumiem situācijas normalizēšanai.

Ilūkstes novada saimniecībā šorīt manīts lācis

Šorīt Ilūkstes novada Bebrenes pagastā manīts brūnais lācis, aģentūru LETA informēja kopienu sadarbības tīkla Sēlijas salas sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists Jānis Dzimtais.

Pētnieks: Patlaban Latvijā mīt 30 līdz 50 lāču

Patlaban Latvijas lāču populācija tiek vērtēta 30 līdz 50 dzīvnieku kopskaitā, konferencē Medības 2021 stāstīja Latvijas Valsts mežzinātnes institūta Silava vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš.

Igaunijas bišu dravas aizvien biežāk apciemo lāči

Igaunijas bišu dravas aizvien biežāk apciemo lāči, vēsta sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portāls Err.ee. Jau pērn viņu izpostīto stropu skaits salīdzinājumā ar aizpagājušo gadu gandrīz divkāršojies, bet šovasar ķepaiņi dravās iegriežas vēl biežāk.

VMD: Latvijā nākotnē sagaidāms lāču populācijas pieaugums

Latvijā nākotnē sagaidāms lāču populācijas pieaugums, jo Igaunijā līdz nesenam laikam tikusi mērķtiecīgi veicināta lāču populācijas izplatība dienvidu virzienā, aģentūrai LETA pauda Valsts meža dienestā (VMD).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide