Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vispārējas karantīnas iespējamai ieviešanai valdība gaidīs epidemiologu norādes

Vispārējas karantīnas ieviešanai nepieciešamības gadījumā valdība gaidīs epidemiologu norādes, reizē koalīcijas politiķi pašlaik to neplāno noteikt.

Vaicāts par vispārējās karantīnas ieviešanas iespēju Covid-19 izplatības mazināšanai, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norādīja, ka politiķu tāpat kā sabiedrības vidū ir dažādi viedokļi. Valdība vadās pēc epidemiologu viedokļiem, lemjot par rīcībām un iespējamajiem turpmākajiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19.

"Diskusijas turpināsies. Ja sevi salīdzinām ar citām valstīm, Latvija ir labākā stāvoklī nekā citas valstis. Mēs esam ieklausījušies epidemiologu ieteikumos," teica premjers.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) norādīja, ka iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) priekšlikums par vispārējās karantīnas ieviešanu iepriekš neguva atbalstu valdībā. Pūce norādīja, ka šajā jautājumā viss ir atkarīgs no tā, kāda būs epidemioloģiskā situācija, un ka līdz šim noteiktie ierobežojumi strādā, ko apliecina tas, ka jauno gadījumu skaita pieaugums ir lēnāks nekā vairākās citās valstīs.

Pašlaik tādu ierobežojumu noteikšanai kā karantīna nav pamatota, jo tas "pilna karantīna" ir īstermiņa pasākums, jo to gan no ekonomiskā, gan psihosociālās izturības viedokļa, kad iedzīvotāji jūtas gandrīz kā ieslodzītie, ir grūti ilgi uzturēt, norādīja politiķis. Pēc iespējas ir jācenšas attālināt šo periodu, pauda Pūce. Viņš pauda, ka pagaidām tas izdodas, un akcentēja, ka valdības lēmumi balstās ekspertu ieteikumos, līdz ar to ir pamatoti ar zināšanām un datiem.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) norādīja, ka šajā jautājumā piekrīt Pūces paustajam viedoklim. Viņa skaidroja, ka pašlaik ieviestie pasākumi jau ierobežo darbības publiskajā sfērā, kā arī nosaka obligāto distancēšanos. Politiķe pauda, ka, arī realizējot attālināto mācīšanos, netiek celta panika un ka turpinās noteiktu nozaru darbība. Tādējādi tiek radīta pārliecība, ka krīzes situācija ir pārvarama un ka tiks darīts viss, lai ierobežotu vīrusa izplatību, akcentēja politiķe.

Arī Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) priekšsēdētājs Raivis Dzintars pauda, ka piekrīt Pūces norādītajam un ka Ministru kabinetam, tajā skaitā NA ministriem izšķirošie ir ekspertu un infektologu viedokļi.

Tas gan nenozīmē, ka nenotiek diskusijas, tajā skaitā nacionālās apvienības biedru domas dažkārt ir par stingrāku pasākumu īstenošanu, pauda politiķis. Viņš norādīja, ka "visi esam dzīvi cilvēki, diskutējam un gala rezultātā vienojamies par vienu risinājumu". Dzintars norādīja, ka nevar izslēgt, ka nākotnē būs jāpieņem drastiskāki un skarbāki ierobežojumi, bet tas ir jautājums, kas ir visu Latvijas iedzīvotāju rokās.

Politiķis akcentēja, ka, ja iedzīvotāji ievēros Covid-19 neizplatīšanas nosacījumus, raudzīsies, ka to ievēro citi, un neizplatīs dezinformāciju, tad ir iespējams izvairīties no stingrāku nosacījumu ieviešanas.

KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs norādīja, ka šajā jautājumā ir jāizvērtē abas iespējas - gan karantīnas ieviešana, gan neieviešana. Viņš norādīja uz negatīvo pieredzi Lietuvā ar karantīnas ieviešanu.

Kā ziņots, līdz 14.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot plašus pulcēšanās ierobežojumus. Tiek pieļauts ārkārtējo situāciju pagarināt uz ilgāku termiņu.

Top komentāri

Austris
A
Varbūt vispirms būtu vērts slēgt tirgus, ēstuves jn sabiedrisko transportu pirms visus ieslodzīt mājās? Nevajag daudz pelēkās vielas, lai saprastu, kur notiek vīrusa nodošana. Ne jau nu braucot savā auto vai pastaigājoties nomaļās vietās. Kāpēc vajadzētu aizliegt brīvu un nekaitīgu pārvietošanos? Nevajag čupoties.
hmm
h
Dažas valstis rīkojas preventīvi, lai neļautu epidēmijai izplatīties, bet citas sāk rīkoties tikai tad, kad nerīkoties vairs nav iespējams, jo viss ir aizgājis tik tālu, ka tauta var uzsēdināt uz mietiem.
ļuļa
ļ
ak jā, un diena varēja vēl uzrakstīt, kas notiek dienviditālijā. tur cilvēki sāk marodierēt veikalus, veikalus sargā policija un armija, cilvēki kliedz, ka viņiem nav naudas, un ka bez ēšanas nevar dzīvot, un valdība sāk dalīt pārtikas talonus. savukārt tie, kam nav ko ēst, aicina taisīt revolūciju, sist baņķierus un laupīt bagātniekus. un visa šitā situācija ir izveidojusies tikai un vienīgi tāpēc, ka itālijas valdība pārāk ilgi ignorēja pandēmijas problēmas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas