Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VMD: Saistībā ar meža ugunsgrēkiem šogad bijis "vidēji degošs" gads; pieaug ļaunprātīga dedzināšana

Kopumā Latvijas mežos šogad ugunsnedrošajā laikposmā atklāti un dzēsti 669 meža ugunsgrēki. Līdz ar to salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu šis gads vērtējams kā "vidēji degošs", informē Valsts meža dienesta (VMD) pārstāve Selva Šulce.

Tāpat Šulce norādīja, ka šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pieaudzis ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumu skaits. Kopumā fiksēti 72 šādi gadījumā, kā iznākumā deguši 61,7 hektāri meža zemes. Pērn attiecīgi bija 27 gadījumi un 21,6 izdeguši hektāri.

Kopumā šogad uguns skartā platība bijusi 540 hektāri. Vislielākās platības - 358,2 hektāri - izdegušas Pierīgas mežos, no tiem vairāk par 200 hektāriem - Ādažu novadā, militārā mācību poligona teritorijā.

Savukārt vismazāk uguns skārusi Ērgļu un Jaunpiebalgas novadus, kur mežs izdedzis vien 0,13 hektāru platībā.

"Lai gan gads vēl nav beidzies, ugunsgrēku skaits tuvojas 2014.gada kopējam meža ugunsgrēku skaitam. Līdz ar to tas vērtējams kā vidēji ''degošs gads''. Ugunsgrēku skaits sezonas laikā mēdz būt ļoti mainīgs, piemēram, 2006.gadā ugunsgrēku skaits pietuvojās 2000, savukārt 2012.gadā tas bija vien 162. To ietekmē gan meteoroloģiskie apstākļi, gan konkrētie apstākļi mežaudzē, gan cilvēku rīcība," sacīja Šulce.

Viņa arī informēja, ka 2015.gadā mežs visvairāk dedzis augustā - 169 ugunsgrēki ar kopējo platību 75,3 hektāri. Šogad mežs dega arī pēc meža ugunsnedrošā laikposma beigām, un oktobrī, kad bija netipiski maz nokrišņu, tika dzēsti 37 meža ugunsgrēki.

Savukārt 2014.gadā kritisks bija pavasaris, kad visvairāk meža ugunsgrēku tika dzēsts aprīlī - 332 un kopējā uguns skartā platība bija 316,48 hektāri.

Meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls visbiežāk ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni, atstājot aiz sevis pilnībā nenodzēstus ugunskurus, cigarešu izsmēķus u.tml. Pavasarī joprojām meža ugunsgrēki izceļas pērnās zāles dedzināšanas rezultātā, kad uguns no lauka aizdedzina tam pieguļošo mežu.

Kā ziņots, meža ugunsnedrošais periods šogad ilga no 25.aprīļa līdz 21.septembrim.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas aplēsēm Latvijā vienā meža ugunsgrēkā ik gadu uguns skar vidēji ap 1,3 hektārus meža platības. Savukārt ugunsgrēku dēļ mežam tiek nodarīti zaudējumi vidēji ap 425 000 eiro gadā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis

Pirmo reizi bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis, kura dēļ otrdien sākta epidemioloģiskā izmeklēšana, valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Juri...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas