Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Pirmdiena, 22. aprīlis
Armanda, Armands

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā un Latvijā nedēļas vidējās elektroenerģijas cenas nedaudz pieauga

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena samazinājās, līdzīga tendence bija arī Igaunijā, tikmēr Lietuvā un Latvijā nedēļas vidējās elektroenerģijas cenas nedaudz pieauga, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 358,72 eiro par megavatstundu (MWh), Lietuvā - 361,77 eiro/MWh, kas vienoti pieauga par 3%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas cena saruka par 53%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, un bija 141,71 eiro/MWh. Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena kritās par 54% līdz 140,66 eiro/MWh.

"Nord Pool" sistēmas cenas samazinājumu aizvadītajā nedēļā galvenokārt sekmēja vēja elektrostaciju izstrādes kāpums "Nord Pool" reģionā, kā arī Ziemeļvalstu atomelektrostaciju pieejamās jaudas īpatsvara no kopējās uzstādītās pieaugums līdz 74%, salīdzinot ar 71% iepriekšējā nedēļā.

Elektroenerģijas cenu nelielu pieaugumu Latvijā un Lietuvā veicināja elektroenerģijas patēriņa pieaugums, kā arī par 38% zemāka elektroenerģijas izstrāde saules elektrostacijās.

Par 29% lielākas enerģijas plūsmas no Somijas, kur nedēļas vidējā elektroenerģijas cena kritās par 59% līdz 122,55 eiro/MWh, atstāja lielāku ietekmi tieši uz Igaunijas elektroenerģijas cenu, saglabājoties pārvades sistēmas šķērsgriezumu jaudas ierobežojumiem starp Igauniju un Latviju remontdarbu dēļ. Plānots, ka šie darbi noslēgsies nākamā gada sākumā. Tikmēr enerģijas plūsmas no Zviedrijas "SE4" tirdzniecības apgabala mēreni pieauga par 7%, salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas datiem.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 2% līdz 469 gigavatstundām (GWh). Latvijā kopā patērētās elektroenerģijas apjoms pieauga par 3% un bija 118 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija 142 GWh, tas bija par 5% lielāks nekā iepriekšējā nedēļā. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī, un kopā tika patērētas 209 GWh.

Baltijā elektroenerģijas izstrāde saruka par 13% līdz 256 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjomi kāpa par 25% līdz 49 GWh. Tikmēr Igaunijā ražošanas apjomi kritās par 27% līdz 130 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 77 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 41%, Igaunijā - 92%, bet Lietuvā - 37%. Baltijas valstīs tika saražoti 55% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Tikmēr elektroenerģijas cenas citur Eiropā samazinājās - Francijā elektroenerģijas cena kritās par 15% līdz vidēji 369,12 eiro/MWh, Vācijā elektroenerģijas cena bija 281,93 eiro/MWh jeb par 30% zemāka nekā iepriekšējā nedēļā, Polijā - par 14% līdz 137,34 eiro/MWh.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits