Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Taizeme veic gaisa uzlidojumus Kambodžā

Taizeme pirmdien uzsāka gaisa uzlidojumus Kambodžā, abām pusēm apsūdzot pretējo pusi par uzbrukumiem.

Taizemes armijas preses pārstāvis ģenerālmajors Vintai Suvarī sacīja, ka Kambodžas karaspēks vairākos rajonos pirmais atklājis uguni uz Taizemes teritoriju. Viņš sacīja, ka viens taizemiešu karavīrs tika nogalināts un vēl četri karavīri ievainoti, un no skartajām teritorijām tiek evakuēti civiliedzīvotāji.

Taizeme izmantoja lidmašīnas, lai "uzbruktu militārajiem mērķiem vairākās teritorijās, lai apspiestu Kambodžas atbalsta uguns uzbrukumus", viņš teica.

Kambodžas Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Malija Sočeta sacīja, ka Taizemes bruņotie spēki pirmie uzbruka Kambodžas karavīriem. Viņa sacīja, ka pirmdienas sākotnējo uzbrukumu laikā Kambodža neatbildēja.

"Kambodža mudina Taizemi nekavējoties pārtraukt visas naidīgās darbības, kas apdraud mieru un stabilitāti reģionā," viņa teica.

Taizeme oktobrī ar Kambodžu noslēdza miera līgumu.

ASV prezidenta Donalda Trampa pārraudzībā parakstītās vienošanās mērķis ir ilgstošs miers pēc jūlijā notikušajām sadursmēm uz Taizemes un Kambodžas robežas, kur tika nogalināti vismaz 43 cilvēki. Vairāk nekā 300 000 civiliedzīvotāju abās robežas pusēs bija spiesti pamest savas mājas.

Taizemes un Kambodžas starpā jau gadu desmitiem pastāv domstarpības par pierobežas apgabaliem, bet sadursmes jūlijā izraisīja Taizemes apgalvojumi, ka Kambodža izvietojusi gar robežu mīnas, kas ievainojušas Taizemes karavīrus.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits